Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. decembra 2019

Pri výbuchu trhaviny v Nepále prišli o život traja ľudiaIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Káthmandu 14. decembra (TASR) - Traja ľudia - z nich jeden policajt - prišli v sobotu ráno v južnom Nepále o život pri výbuchu trhaviny umiestnenej pred obytným domom.


Výbušnina explodovala krátko nato, ako jeden z obyvateľov okresu Dhanušá zavolal na políciu, že zbadal podozrivý objekt.

"Výbuch nastal práve vo chvíli, keď náš tím prišiel na obhliadku miesta. Zahynuli majiteľ objektu, jeho syn a člen našej jednotky," povedal agentúre AFP jeden zo zasahujúcich policajtov.

Pri akcii utrpeli zranenia dvaja ďalší členovia rodiny a ešte jeden policajt. K zodpovednosti za uloženie tejto bomby sa nikto neprihlásil.

Od skončenia zhruba desať rokov trvajúcej občianskej vojny, zavŕšenej v roku 2006 mierovou dohodou, panuje v Nepáli relatívny pokoj a mier. Napriek tomu však k občasným násilníckym činom predsa len dochádza - napríklad v máji boli v hlavnom meste Káthmandu pri troch výbuchoch zabití štyria ľudia a sedem ďalších zranených.

Členovia jednej zakázanej maoistickej frakcie sa vtedy pokúsili okolo nepálskej metropoly nastražiť bomby, ich snaha im však nevyšla tak, ako pôvodne očakávali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lyžovačku v Tatranskej Lomnici otvorili anjeli a démoni
<< predchádzajúci článok
Antisalviniovské Sardinky sa zídu na zatiaľ svojom najväčšom proteste

Pri výbuchu trhaviny v Nepále prišli o život traja ľudia - diskusné fórum čitateľov