Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2009

Pri záchranných prácach pomáhali aj odsúdeníDo protipovodňových prác sa v banskobystrickom regióne zapojilo aj desať odsúdených a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, keď tu bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity na ...Zdieľať
BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Do protipovodňových prác sa v banskobystrickom regióne zapojilo aj desať odsúdených a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, keď tu bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity na viacerých tokoch. Obvodná protipovodňová komisia v Banskej Bystrici požiadala o pomoc aj Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici – Kráľovej. Odsúdení sami prejavili záujem a ochotu pomôcť.


Približne tri hodiny plnili desiati odsúdení vrecia pieskom v miestnej časti Banská Bystrica pod Rybou. Odtiaľ ich záchranári rozvážali na ohrozené miesta. Odsúdení len za dve hodiny naplnili približne 350 vriec pieskom, v chladnom počasí im poskytli teplé nápoje.

„Chcem poďakovať príslušníkom aj odsúdeným, ktorí pomáhali pri protipovodňových prácach. Rovnako oceňujem príslušníkov Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici – Kráľova, ktorí dokázali rýchlo reagovať na požiadavku protipovodňovej komisie a v krízovej situácii zabezpečiť za dodržania bezpečnostných opatrení potrebnú pomoc,“ uviedla ministerka spravodlivosti SR Viera Petríková.

Agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti Michal Jurči.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Atentátnika zneškodnili pasažieri lietadla
<< predchádzajúci článok
Vrtuľník zasahoval po čelnej zrážke áut

Pri záchranných prácach pomáhali aj odsúdení - diskusné fórum čitateľov