26. júla 2008

Pri zápase Spartaka s Dunajskou Stredou len malé výtržnosti

Bez väčších výtržností fanúšikov sa zaobišiel piatkový zápas medzi FC DAC Dunajská Streda a Spartakom Trnava v Dunajskej Strede. Ako agentúru SITA informovala trnavská krajská policajná ...+VIDEO

BRATISLAVA/ TRNAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Bez väčších výtržností fanúšikov sa zaobišiel piatkový zápas medzi FC DAC Dunajská Streda a Spartakom Trnava v Dunajskej Strede. Ako agentúru SITA informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, na bezpečnosť počas zápasu predohrávky 2. kola Corgoň ligy, ale aj na príchod a odchod fanúšikov dohliadalo 300 policajtov zo všetkých zložiek, i jazdná polícia. K dispozícii bolo tiež vodné delo. Počas bezpečnostnej akcie sa stalo len zopár malých narušení verejného poriadku. Polícia obvinila 25-ročného Trnavčana z výtržníctva. Fanúšik Spartaku počas zápasu, na konci deviatej minúty preskočil oplotenie sektoru, vbehol do ihriska a v časti vyhradenej domácim strhol maďarskú vlajku. Jeho príklad nasledovali aj ďalší fanúšikovia Spartaka, ktorí vyšli na hraciu plochu. Pre incident hlavný rozhodca odvolal obe mužstvá z trávnika a na sedem minút prerušil stretnutie. Priestupok urobil aj 33-ročný muž z Dunajskej Stredy. Pokúsil sa preliezť plot a preniknúť do sektoru vyhradeného prívržencom Spartaka Trnava. Polícia mu za to dala tisíckorunovú pokutu (33 €). Zápas medzi DAC 1904 Dunajská Streda a Spartak Trnava skončil víťazstvom Dunajskej Stredy 3:0.