Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júla 2007

Pri zrážke vlaku s autobusom zahynulo v Rumunsku 8 ľudíPri zrážke vlaku s autobusom na juhu Rumunska v nedeľu zahynulo osem osôb a 24 bolo zranených. Vodič autobusu ignoroval svetelné označenie signalizujúce prichádzajúci vlak, informovala ...Zdieľať

BUKUREŠŤ 22. júla (WEBNOVINY) - Pri zrážke vlaku s autobusom na juhu Rumunska v nedeľu zahynulo osem osôb a 24 bolo zranených. Vodič autobusu ignoroval svetelné označenie signalizujúce prichádzajúci vlak, informovala polícia.

V autobuse bolo 40 cestujúcich, ktorí sa vracali z dedinskej svadby v blízkosti mesta Targovište. Vodič autobusu a šesť cestujúcich zomrelo na mieste a jeden v nemocnici. Medzi zranenými je deväť v kritickom stave. Účastníci nehody polícii povedali, že vodič autobusu ignoroval svetelné znamenie prichádzajúceho vlaku aj napriek výzve cestujúcich, aby zastavil. Policajný šéf Dan Fatuloiou na mieste nehody povedal, že 39-ročnému vodičovi už v minulosti pozastavili možnosť viesť motorové vozidlo v dôsledku jazdy na červenú.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán popravil 12 zločincov
<< predchádzajúci článok
Motocyklista havaroval na kruhovom objazde, zomrela žena