09. mája 2013

Pricea vyradilo zranenie, chytať by mohol Peter Budaj

Kanaďan Carey Price z tímu Montreal Canadiens už nezasiahne do série 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL proti Ottawe. Dôvodom je zranenie v dolnej časti tela. Črtá sa tak šanca pre ...

budaj MONTREAL 9. mája (WEBNOVINY) - Kanaďan Carey Price z tímu Montreal Canadiens už nezasiahne do série 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL proti Ottawe.

Dôvodom je zranenie v dolnej časti tela. Črtá sa tak šanca pre slovenského gólmana Petra Budaja nastúpiť prvýkrát v tohtosezónnej edícii vyraďovacej časti od začiatku zápasu.

Dvadsaťdeväťročný Banskobystričan nastúpil už v predĺžení utorkového duelu v Ottawe, ale inkasoval už po troch minútach.

Canadiens prehrávajú v sérii na štyri víťazstvá už 1:3 na zápasy a prípadný štvrtkový neúspech by znamenal koniec ich púte za cenným Stanleyho pohárom.

Ottawa - Montreal 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) - stav série 3:1
Góly: 52. Zibanejad (C. Neil, Gončar), 60. Conacher (Alfredsson, Turris), 63. Turris (Methot, E. Karlsson) - 23. P. K. Subban (Plekanec, M. Ryder), 24. Galchenyuk (Halpern, Tinordi)

Informuje o tom kanadský športový portál CBC.ca.