Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Priemyselná výroba v Španielsku v júli vzrástla, rast bol však polovičPriemyselná produkcia v Španielsku zaznamenala v júli prudké spomalenie rastu. Ten bol v porovnaní s vývojom v júni iba polovičný a zároveň najslabší za posledné štyri ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Madrid 11. septembra (TASR) - Priemyselná produkcia v Španielsku zaznamenala v júli prudké spomalenie rastu. Ten bol v porovnaní s vývojom v júni iba polovičný a zároveň najslabší za posledné štyri mesiace. Uviedol to v stredu španielsky štatistický úrad INE, ktorý zverejnil predbežné údaje.


Priemyselná produkcia vzrástla v júli po úprave o sezónne vplyvy medziročne o 0,8 %. V máji aj júni zaznamenala rast na úrovni 1,6 %. Ekonómovia so spomalením počítali, očakávali však, že bude iba mierne a rast priemyselnej výroby dosiahne 1,5 %.

Produkcia energetického sektora vzrástla až o 7,4 %, na druhej strane, produkcia kapitálových tovarov klesla o 2,2 %. Znížila sa aj výroba polotovarov, a to o 2 %.

Na neupravenej báze sa priemyselná výroba v Španielsku vrátila v júli k rastu. Dosiahol 2,9 % po júnovom 1,9-percentnom poklese.

Oproti predchádzajúcemu mesiacu priemyselná produkcia v júli po úprave o sezónne a kalendárne vplyvy klesla, pričom tempo poklesu sa zdvojnásobilo. V júni pokles dosiahol 0,2 %, v júli predstavoval 0,4 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko je znepokojené plánom izraelského premiéra Netanjahua
<< predchádzajúci článok
Predbežný zoznam nezvestných po hurikáne Dorian obsahuje 2500 mien

Priemyselná výroba v Španielsku v júli vzrástla, rast bol však polovič - diskusné fórum čitateľov