|  | 
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|  | ||||||
|  Piatok  31.10.2025 | Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
|  | ||||||
|  Meniny má Aurélia | Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
|  Úvodná strana |  Včera  Archív správ  Nastavenia |  |  Kontakt |  Inzercia | 
|  | 
07. marca 2018
Prieskum v Maďarsku: Z oslabenia Fideszu profitovali opozičné strany
Na archívnej snímke budova parlamentu na Kossuthovom námestí v Budapešti.
Zdieľať
 Na archívnej snímke budova parlamentu na Kossuthovom námestí v Budapešti. Foto: TASR/AP
Na archívnej snímke budova parlamentu na Kossuthovom námestí v Budapešti. Foto: TASR/APV kategórii rozhodnutých voličov klesla podpora Fideszu vo februári oproti predchádzajúcemu mesiacu o štyri percentá na 44 percent, pričom oproti decembru je to až šesťpercentné oslabenie preferencií. V kategórii všetkých voličov podpora vládnej strany klesla z 33 na 31 percent.
Podľa výpočtov inštitútu, ktorý je blízky Jobbiku, stratil Fidesz takmer 300.000 voličov, ktorých väčšina je však teraz nerozhodnutá.
Z februárových doplňujúcich volieb aj napriek tomu profitovali opozičné strany - blok MSZP-Dialóg si polepšil v kategórii rozhodnutých voličov o dve percentá - volil by ho deväť percent voličov -, Jobbik v rovnakej kategórii posilnil o dve percentá na 24 percent, a o jedno percento si polepšili aj Demokratická koalícia (DK) a Politika môže byť iná (LMP) na osem percent.
Oslabenie zaznamenal inštitút Iránytű Intézet v prípade strany Spolu (Együtt), ktorej podpora klesla na nemerateľnú úroveň. Inštitút za týmto javom vidí spojenie MSZP so stranou Dialóg.
Spravodajca TASR Ladislav Vallach
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


 Regióny
 Regióny


 Mobilná verzia
 Mobilná verzia 
  
 



