Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. novembra 2015

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer-SD so ziskom vyše 40 percentV prípade, že by sa parlamentné voľby konali na prelome septembra a októbra, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 40,8 percenta hlasov. Do Národnej rady SR by sa celkovo dostalo ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Bratislava 12. novembra (TASR) - V prípade, že by sa parlamentné voľby konali na prelome septembra a októbra, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 40,8 percenta hlasov. Do Národnej rady SR by sa celkovo dostalo sedem politických subjektov. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií agentúry MEDIAN SK.


Na druhom mieste by so ziskom 8,9 percenta skončila #Sieť, tretia priečka by pripadla KDH (8,1 percenta). Do NR SR by sa dostala aj koalícia OĽaNO-NOVA (8,0 percent), Most-Híd (7,1 percenta), SNS (6,3 percenta) a SaS (5,7 percenta). Pod hranicou zvoliteľnosti skončili v prieskume SMK (4,2 percenta) a SDKÚ-DS (3,2 percenta). Ostatné strany by spolu získali 7,7 percenta hlasov.

V ankete odpovedalo medzi 14. septembrom a 11. októbrom 1217 respondentov vo veku 18 a viac rokov. Na otázku, "Keby zajtra boli voľby do Národnej rady SR, zúčastnili by ste sa ich?", odpovedalo určite áno 29,7 percenta opýtaných, skôr áno 23,6 percenta respondentov. Skôr nie odpovedalo 10,4 percenta a určite nie 31,8 percenta opýtaných. Nerozhodnutých v prípade účasti na hlasovaní bolo 4,6 percenta opýtaných.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva: Islamský štát používa bojové plyny proti vojakom aj civilistom
<< predchádzajúci článok
Kauza Jánoš: Kažimír vysvetľoval, ako fungujú čítačky

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer-SD so ziskom vyše 40 percent - diskusné fórum čitateľov