Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2022

Prieskumníci objavili nedotknutý koralový útes, UNESCO vyzýva na hľadanie a mapovanie ďalšíchMorskí prieskumníci objavili „nedotknutý“ trojkilometrový koralový útes v hĺbke 30 metrov pri pobreží Tahiti vo Francúzskej Polynézii. Informoval o tom spravodajský portál BBC. Je to jeden z ...Zdieľať
tahiti_coral_reef_92281 97b421f3476b47f0beb2c7e25d127561 676x447 20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Morskí prieskumníci objavili „nedotknutý“ trojkilometrový koralový útes v hĺbke 30 metrov pri pobreží Tahiti vo Francúzskej Polynézii. Informoval o tom spravodajský portál BBC.


Je to jeden z najväčších objavených koralových útesov v tejto hĺbke, tvrdí Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), ktorá misiu viedla.

Ako uviedol expert UNESCO Julian Barbiere, takýchto ekosystémov je pravdepodobne omnoho viac, iba „o nich nevieme“. „Mali by sme pracovať na ich zmapovaní a ochrane,“ podotkol.

Útes našli počas novembrovej potápačskej expedície do hĺbky známej ako oceánska „zóna súmraku“. Táto expedícia bola súčasťou globálnej misie na mapovanie morského dna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prieskumníci objavili nedotknutý koralový útes, UNESCO vyzýva na hľadanie a mapovanie ďalších © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko nezrušilo disciplinárnu komoru, Európska komisia mu udelila 70-miliónovú pokutu
<< predchádzajúci článok
Korčok a Naď privítali vyhlásenie prezidentky k obrannej dohode s USA, rešpektujú aj doložku