Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. augusta 2019

Prievidza chce zrekonštruovať palubovku v športovej haleIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
 
Prievidza 30. augusta  - Samospráva Prievidze má záujem zrekonštruovať hlavnú palubovku v športovej hale. Na práce v hodnote takmer 150.000 eur v športovom stánku, kde sa hrávajú extraligové súťaže v basketbale či volejbale, žiada financie od Slovenského olympijského a športového výboru.


"Cieľom tohto projektu je zlepšenie športovej infraštruktúry, ktorá bude vytvárať lepšie podmienky pre deti, mládež, ale aj športové kluby. Predmetom projektu je komplexná rekonštrukcia palubovky v športovej hale," povedal vedúci referátu pre projekty a investície Mestského úradu v Prievidzi Ivan Benca.

Hlavná palubovka s rozmermi 46 x 23 metrov je v nevyhovujúcom technickom stave, ktorý už nezodpovedá súčasným požiadavkám. Stavebné práce by mali zahŕňať odstránenie pôvodnej podlahy aj s dreveným roštom, rekonštrukciu podkladovej vrstvy, novú hydroizoláciu, vyrovnanie podlahy, ako i uloženie nového odpruženého roštu s novou drevenou nášľapnou vrstvou. Súčasťou projektu je i nakreslenie čiar pre jednotlivé druhy športov a osadenie športového vybavenia.

"Rozpočet sa blíži k 150.000 eur, dotáciu žiadame vo výške približne 135.000 eur a 15.000 eur by malo predstavovať spolufinancovanie mesta Prievidza," dodal Benca. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister M. Lajčák odcestuje v sobotu na návštevu Japonska
<< predchádzajúci článok
Spotrebiteľská dôvera v Británii klesla v auguste na 7-mesačné minimum

Prievidza chce zrekonštruovať palubovku v športovej hale - diskusné fórum čitateľov