Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. januára 2019

Prievidza vyplatila vianočné príspevky sociálne odkázaným rodinámIlustračné foto. Foto: TASRPrievidza 9. januára (TASR)- Mesto Prievidza opäť finančne podporilo svojich sociálne slabších obyvateľov. Príspevky vyplatilo vybraným rodinám ešte pred minuloročnými vianočnými sviatkami.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
 
Prievidza 9. januára (TASR)- Mesto Prievidza opäť finančne podporilo svojich sociálne slabších obyvateľov. Príspevky vyplatilo vybraným rodinám ešte pred minuloročnými vianočnými sviatkami.


"Mesto Prievidza už tradične pred Vianocami poskytuje zo svojho rozpočtu jednorazový finančný príspevok vybraným sociálne odkázaným rodinám s nezaopatrenými deťmi, rodinám, ktoré majú deti v náhradnej osobnej starostlivosti a rodinám, ktoré majú deti v pestúnskej starostlivosti," spresnil ďalej hovorca mesta Michal Ďureje.

Na tento účel malo podľa neho mesto vyčlenených v rozpočte finančné prostriedky vo výške 10.000 eur, jedna rodina tak dostala 100 eur. "Podmienkou pre priznanie príspevkov pre rodiny s nezaopatrenými deťmi je, že obdarované rodiny nesmú byť dlžníkmi mesta," podotkol.

Prievidzská samospráva zo svojho rozpočtu poskytuje rodinám s nezaopatrenými deťmi aj ďalšie finančné príspevky. Ide o jednorazovú dávku v hmotnej núdzi občanom s trvalým pobytom v meste, ako i príspevok pri narodení dieťaťa, nového obyvateľa mesta.

"Jednorazová dávka v hmotnej núdzi nie je obligatórna a jej výška a forma je stanovená individuálne, podľa aktuálnej sociálnej situácie občana a fyzických osôb, ktoré sa s občanom spoločne posudzujú," pripomenul hovorca mesta.

Príspevok pri narodení dieťaťa poskytuje samospráva nad rámec zákona pre každé novonarodené dieťa s trvalým pobytom v meste. "Nie je obligatórnou dávkou a vypláca sa vo výške 100 eur pre každé novonarodené dieťa," dodal Ďureje.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf diplomacie USA pricestoval na neohlásenú návštevu Bagdadu
<< predchádzajúci článok
Novela o energetickej hospodárnosti budov zavádza príspevok na dom

Prievidza vyplatila vianočné príspevky sociálne odkázaným rodinám - diskusné fórum čitateľov