Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2019

Príjmy riaditeľa Fordu vlani vzrástli, aj keď zisk firmy klesolVýkonný riaditeľ Fordu Jim Hackett na archívnej snímke.Zdieľať
Výkonný riaditeľ Fordu Jim Hackett na archívnej snímke. Foto: TASR/AP
Detroit 15. marca (TASR) - Príjem generálneho riaditeľa americkej automobilky Ford Motor Jima Hacketta, v ktorom sú okrem mzdy zahrnuté aj odmeny a akcie, sa minulý rok zvýšil na 17,1 milióna USD (15,14 milióna eur) zo 16,3 milióna USD v predchádzajúcom roku. A to aj napriek tomu, že upravený zisk automobilky pred zdanením v roku 2018 klesol o 2,6 miliardy USD.


A vrátane príspevkov na dôchodok a iných výhod zarobil Hackett vlani až 17,7 milióna USD.

Hackett, ktorý sa postavil na čelo druhej najväčšej americkej automobilky v máji 2017, tak mal minulý rok 276-násobne vyšší príjem, ako bol priemerný plat všetkých zamestnancov spoločnosti Ford vo výške 64.316 USD.

Predseda predstavenstva Bill Ford zarobil za minulý rok 12,5 milióna USD a vrátane dôchodku a ďalších výhod sa jeho príjem vyšplhal na 13,8 milióna USD.

Ford zároveň oznámil, že jeho upravený zisk pred zdanením v roku 2018 klesol na 7 miliárd USD z 9,6 miliardy USD v roku 2017.

Americká automobilka pritom reštrukturalizuje svoje prevádzky na celom svete, vrátane európskych, v ktorých plánuje škrty, ako nedávno uviedla. A oznámila tiež alianciu pri výrobe komerčných vozidiel s nemeckým koncernom Volkswagen. Plánujú spolupracovať na vývoji elektrických a autonómnych vozidiel, aby ušetrili miliardy na nákladoch.

V januári Ford vykázal nižší prevádzkový zisk za 4. štvrťrok v dôsledku strát vo všetkých regiónoch sveta okrem Severnej Ameriky.

Hackett v e-maile zamestnancom 24. januára napísal, že spoločnosť neakceptuje minuloročné „priemerné“ výsledky a sústredí sa na zdvojnásobenie prevádzkového zisku. Neposkytol však žiadny časový rámec na dosiahnutie tohto cieľa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Páchateľ streľby zverejnil svoj manifest, vzorom mu bol Breivik
<< predchádzajúci článok
Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji už tretí týždeň klesá

Príjmy riaditeľa Fordu vlani vzrástli, aj keď zisk firmy klesol - diskusné fórum čitateľov