Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2006

Primátor B. Bystrice už nie je členom Smeru, odišiel sámPrimátor Banskej Bystrice Ján Králik sa vzdal svojho členstva v strane Smer-Sociálna demokracia (Smer-SD). Ako pre agentúru SITA potvrdila krajská predsedníčka Smeru-SD Jana Laššáková, ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 27. januára (WN/SITA) - Primátor Banskej Bystrice Ján Králik sa vzdal svojho členstva v strane Smer-Sociálna demokracia (Smer-SD). Ako pre agentúru SITA potvrdila krajská predsedníčka Smeru-SD Jana Laššáková, oznámenie o vystúpení zo strany Králik doručil okresnej organizácii tento týždeň. „Žiadne dôvody neuvádza, uvádza len príslušné ustanovenie našich stanov týkajúce sa odchodu zo strany. Myslím si však, že dôvody sú dostatočne známe,“ uviedla Laššáková. Banskobystrická krajská rada Smeru-SD sa mala na svojom najbližšom zasadnutí zaoberať prehodnotením Králikovho členstva v tejto strane. Dôvodom bol škandál s primátorskými agitačnými listami, ktoré Králik rozposielal na náklady mesta pred regionálnymi voľbami. Vedenie Smeru-SD hneď po vypuknutí škandálu vyhlásilo, že aj keby bol Králik zvolený, nebudú ho považovať za svojho poslanca. Ďalší dôvod na prehodnotenie členstva v Smere-SD bola podľa krajského vedenia aj Králikova zodpovednosť za kolaps mestskej dopravy v Banskej Bystrici na začiatku tohto roka.

Primátor Králik svoje vystúpenie zo Smeru-SD nekomentoval. Povedal iba, že ide o jeho osobné rozhodnutie. Pre agentúru SITA uviedol, že neuvažuje o vstupe do žiadnej ďalšej politickej strany.

Primátor Králik počas kampane pred regionálnymi voľbami rozposielal cez mestskú podateľňu listy, v ktorých adresátov vyzýval, aby ho volili. Napríklad v listoch, ktoré rozposlal na adresy členov Zväzu protifašistických bojovníkov, okrem iného píše: „Vyberte si z okresu osem ľudí, ktorí budú ochrancami našej povstaleckej histórie. Ja mám na kandidátke do volieb pri mene Ján Králik číslo 32, ktoré treba zakrúžkovať, za čo vám ďakujem.“ List má hlavičku primátora mesta Banská Bystrica s mestským znakom.

V reakcii na hrozbu vylúčenia zo Smeru-SD Králik 9. januára uviedol, že v krajskom parlamente nebude zastupovať politickú stranu, ale „ľavicové názory obyvateľov Banskobystrického okresu a najmä mesta Banská Bystrica“. Členom Smeru-SD sa Králik stal pred rokom, keď doň prestúpil zo Strany demokratickej ľavice po zlúčení sa týchto strán.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister obrany SR Juraj Liška podáva demisiu
<< predchádzajúci článok
Výrazný nárast v používaní elektronického bankovníctva v SLSP

Primátor B. Bystrice už nie je členom Smeru, odišiel sám - diskusné fórum čitateľov

Na Slovensku je to tak27.1. 13:12:18