Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2011

Primátor Žiliny Igor Choma podáva dve trestné oznámeniaPo sto dňoch na žilinskej primátorskej stoličke je Igor Choma rozhodnutý podať dve trestné oznámenia. Na základe právnych analýz 13 zmlúv, ktoré dal vypracovať, mu ...Zdieľať
zilina Ilustračné foto. Foto: SITAŽILINA 28. apríla (WEBNOVINY) – Po sto dňoch na žilinskej primátorskej stoličke je Igor Choma rozhodnutý podať dve trestné oznámenia. Na základe právnych analýz 13 zmlúv, ktoré dal vypracovať, mu nesedí zmluva o výstavbe športového areálu na Karpatskej ulici ani ceny hygienických potrieb dodávaných pre mesto.


„Mám zatiaľ výsledky siedmich analýz, ktoré hovoria, že niektoré zmluvy sú urobené korektne a v zmysle zákona. Už ťažko komentovať ceny, ale mesto ich bude samozrejme rešpektovať a plniť.

Sú tam avšak aj zmluvy, ktoré vykazujú isté nedostatky, možno závažného charakteru, pokiaľ hovoria o nedodržaní zákona o verejnom obstarávaní a nejakých zvláštnych spôsoboch, ktoré súvisia so zneužívaním právomocí verejného činiteľa.

V oboch prípadoch je zreteľné, že budem nútený podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,“ povedal žilinský primátor Igor Choma. Okrem nesúladu so zákonom o verejnom obstarávaní neboli podľa Chomu zazmluvnené ceny riadne schválené mestským zastupiteľstvom a navyše aj ich plnenie a objemy sú iné ako boli zazmluvnené.

Prvých sto dní primátorovania Choma charakterizoval slovami: „Bolo to o zmene organizačnej štruktúry, doplnení personálu a prijatí niektorých zásadných opatrení fungovania mesta“. Mesto podľa neho síce našiel živé, ale na úkor dlhov do budúcnosti. Finančná situácia Žiliny je stále veľmi zlá, keď mesto len na faktúrach po splatnosti dlhuje 2,4 milióna eur. Preto tohtoročnou prioritou radnice bude podľa Chomu stabilizácia finančnej situácie a príprava dobrého rozpočtu na rok 2012.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najmenej 18 zranených pri zrážke vlakov v Barcelone
<< predchádzajúci článok
Novou šéfkou úradu MF bude Mikulčíkova poradkyňa

Primátor Žiliny Igor Choma podáva dve trestné oznámenia - diskusné fórum čitateľov