Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júna 2012

Primátora Vrbového odsúdili za výtržníctvoPrimátora Vrbového Jána J. odsúdil v piatok Okresný súd v Trnave za výtržníctvo na trest odňatia slobody v trvaní päť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok. Rozsudok nie je ...Zdieľať
sud TRNAVA 29. júna (WEBNOVINY) - Primátora Vrbového Jána J. odsúdil v piatok Okresný súd v Trnave za výtržníctvo na trest odňatia slobody v trvaní päť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok.


Rozsudok nie je právoplatný, obhajoba sa chce voči nemu odvolať.

Primátor Ján. J. v máji 2009 ešte ako mestský poslanec napadol na rokovaní finančnej komisie vtedajšieho viceprimátora Jána Prievozníka, ktorý po bitke skončil v nemocnici.

Ak by odvolací súd potvrdil verdikt okresného súdu, prišiel by primátor o funkciu, do ktorej ho obyvatelia Vrbového zvolili v roku 2010.

Pôvodne bol obvinený aj z prečinu ublíženia na zdraví, pretože poškodený bol 23 dní práceneschopný, súd ho však tohto obvinenia zbavil. Podľa znalcov si jeho zranenia vyžiadali liečenie najviac sedem dní. Obhajca primátora požadoval oslobodenie spod obžaloby, pretože podľa neho pri incidente na pôde mestského úradu nedošlo k spáchaniu žiadneho trestného činu.

Išlo podľa neho len o jednorazové a výnimočné vybočenie z bežného správania, spôsobeného provokáciou, ktoré spĺňa charakter priestupku. Okresný súd v Trnave pôvodne Jána J. odsúdil na osemmesačný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na jeden rok, Krajský súd v Trnave však rozsudok zrušil a vrátil ho prvostupňovému súdu na nové konanie. Na dnešnom vynesení rozsudku sa prvý muž Vrbového nezúčastnil.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemková uviedla, že RTVS bol k jej odchodu v pluse
<< predchádzajúci článok
Gréci bankám neveria, peniaze vyberajú vo veľkom