Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. augusta 2010

Primátorovi Tornaľe poslanci pozastavili platPrimátorovi Tornale Ladislavovi Dubovskému, po ktorom je druhý mesiac vyhlásené celoštátne pátranie, pozastavili plat. ...Zdieľať
ladislav dubovsky Kontroverzný primátor Tornale je hľadaný políciou.

Foto: Michal Lichanec TORNAĽA 31. augusta (WEBNOVINY) - Primátorovi Tornale Ladislavovi Dubovskému, po ktorom je druhý mesiac vyhlásené celoštátne pátranie, pozastavili plat. Urobili tak tornaľskí poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva. „Vzhľadom na to, že už neobstojí, že primátor je na služobnej ceste, keď už druhý mesiac je nezvestný, nevykonáva svoju funkciu, mu poslanci najprv znížili plat na minimum (o približne tisíc eur, pozn. SITA) a neskôr aj stopli,“ povedal pre agentúru SITA Mikuláš Cmorík, hlavný kontrolór mesta Tornaľa.

Poslanci sa podľa Cmoríka zároveň zhodli, že plat bude teraz poberať poslanec Július Meszáros, ktorého vymenovali za zástupcu primátora. Potvrdili tak menovací dekrét s podpisom primátora Dubovského z 26. augusta, ktorým bol do funkcie zástupcu primátora menovaný.

Tornaľa sa stále nachádza v ozdravnom režime. Ako Cmorík tvrdí, poslanci odsúhlasili odpredaj nadbytočného majetku. „Z výnosu dve tretiny vyčlenia na uhrádzanie starých dlhov a zvyšok na kofinancovanie niekoľkých projektov,“ dodal Cmorík.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri prepade banky v Karlovej Vsi ukradol tisíc eur
<< predchádzajúci článok
Prezident navštívi Čínu a Kambodžu