Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. marca 2008

Princ Harry sa predčasne vrátil do vlastiPrinc Harry sa dnes, po 10-týždňovej službe v Afganistane, vrátil do Veľkej Británie. Mladší syn zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa priletel domov vojenským lietadlom po tom, ako utajované informácie o jeho pôsobení prenikli na verejnosť.Zdieľať
Harryho otec a brat William čakali na 23-ročného princa na leteckej základni Brize Norton v Oxfordshire v južnom Anglicku. Princ Harry sa musel vrátiť do vlasti, pretože médiá prezradili prísne utajované informácie o jeho nasadí a mieste pôsobenia. Napriek tomu, že Harryho misia sa skončila predčasne, vojenskí analytici potvrdili, že bola prínosom pre jeho vojenskú kariéru a oprávňuje ho pohybovať sa medzi kamarátmi so vztýčenou hlavou.

Ako dnes uviedol britský minister obrany, aj princ William pravdepodobne nastúpi do armádnej služby mimo územia Británie. Pravdepodobne pôjde na palubu vojnovej lode Kráľovského námorníctva. Podľa úradov by mohol byť ešte v tomto roku vyslaný na cestu do viacerých miest, vrátane južného Atlantiku, Perzského zálivu alebo Pacifiku.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Donovaloch sneží, cesta pre nákladnú dopravu uzavretá
<< predchádzajúci článok
Raketoplán Endeavour sa vydá na zatiaľ najdlhšiu návštevu ISS