Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2023

Proces s podnikateľkou obžalovanou zo smrteľnej nehody študentky má pokračovať v utorok, prípadu sa venoval aj ŽilinkaNa Okresnom súde Bratislava II by v utorok 16. mája malo pokračovať hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkouZdieľať
120137424_1024627931293070_3867718738054799829_n 676x449 13.5.2023 (SITA.sk) - Na Okresnom súde Bratislava II by v utorok 16. mája malo pokračovať hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.


Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh. Konkrétne by pred súdom mali vypovedať štyria svedkovia.

Vodička vinu poprela


Podľa medializovaných informácií prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover. To šoférovala podnikateľka Daniela Kralevich.

Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela Kralevich tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela Kralevich následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.

Prípadu sa venoval aj Žilinka


Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.


Zdroj: SITA.sk - Proces s podnikateľkou obžalovanou zo smrteľnej nehody študentky má pokračovať v utorok, prípadu sa venoval aj Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbuch plynu v bytovke v obci Biely kostol neprežila jedna osoba (foto)
<< predchádzajúci článok
Rusi chceli pri Kyjeve strelou Kinžal zničiť systém Patriot, ale Patriot zničil strelu