24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

17. februára 2010

Procházková bezpečne do štvrťfinále

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom ...

Alena Procházková

WHISTLER 17. februára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri 16. miesto a bezpečne postúpila do vyraďovacej časti pretekov. Okruh vo Whistler Olympic Parku s dĺžkou 1430 m a celkovým prevýšením 44 m zvládla za 3:46,16 min. Za víťaznou Nórkou Marit Björgenovou zaostala o 8,11 s.

V rozcvičke pred kvalifikáciou mala nepríjemný pád jedna z najväčších favoritiek, majiteľka dvoch malých krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo v hodnotení šprintu vo Svetovom pohári a aj súčasná líderka tohto poradia Petra Majdičová. Tridsaťročná zverenka slovenského trénera Ivana Hudáča v ľavotočivej zákrute nezvládla lyže, vyletela mimo trate a bolestivo si narazila pravý bok. Napriek tomu nastúpila na kvalifikáciu a obsadila v nej 19. priečku. Po absolvovaní trate však potrebovala v cieli lekársku pomoc. Štvrťfinále je na programe o 12.30 h miestneho času (21.30 SEČ).

Výsledky:

Kvalifikácia šprintu klasickou technikou: 1. Marit Björgenová (Nór.) 3:38,05 min,... 16. Alena Procházková (SR) +8,11 s.