Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2013

Projekt Malý záhradník štartuje



Snahou pedagógov Materskej škôlky vo Vysokej pri Morave je naučiť deti už v útlom veku ako sa správne chovať k životnému prostrediu, ako ochraňovať prírodu a spoznávať svet rastlín. Pedagógovia ...



Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 1. februára (WBN/PR) - Snahou pedagógov Materskej škôlky vo Vysokej pri Morave je naučiť deti už v útlom veku ako sa správne chovať k životnému prostrediu, ako ochraňovať prírodu a spoznávať svet rastlín. Pedagógovia vynakladajú veľké úsilie, aby pútavou, kreatívnou, modernou a aj netradičnou formou čo najlepšie pripravili deti predškolského veku na školskú dochádzku. Dôkazom toho je aj vzdelávací projekt „Malý záhradník“, štartujúci v roku 2013. Projekt je zameraný na vytvorenie náučného chodníka v areáli MŠ o prírode a zároveň na úpravu vonkajších priestorov MŠ.


Úsilie pedagógov MŠ ocenila aj Nadácia Volkswagen Slovakia, a.s., ktorá sa rozhodla, že daný projekt finančne podporí.

Vybudovaním náučného chodníka v areáli škôlky získajú deti názornú pomôcku pre výučbu environmentálnej výchovy. Náučný chodník prevedie deti pútavou a hravou formou cez úžitkovú, bylinkovú, obilninovú a okrasnú záhradku, cez skalku, vresovisko, okolo stromčekov s búdkami pre vtákov a popri úkrytoch pre chrobákov a ježkov. Realizáciou projektu získajú deti priamo v areáli škôlky vyučovaciu pomôcku, ktorá im nenútene hravou formou pomôže spoznať napr. rôzne druhy pôdy, jej využívanie, čo ju chráni a vyživuje, škodcov a škodlivý hmyz na zelenine a ovocí, úlohu včiel v prírode, nebezpečné rastliny a význam vody v prírode. Sadenie semienok rastlín, ich presádzanie, čistenie záhradky od buriny, práca so záhradným náradím, prispejú aj k precvičeniu detskej jemnej motoriky. Dopestované plody získané na jeseň z náučného chodníka poslúžia deťom okrem iného aj ako názorná pomôcka pre výstavné práce, či na ukážku pečenia chleba.

Okrem vzdelávacieho cieľu má projekt aj výchovný a spoločenský charakter. Deti strávia spoločný čas so svojimi rodičmi a starými rodičmi, s kamarátmi , s občanmi obce a samotnými pedagógmi pri budovaní chodníka a úprave okolia škôlky. Realizácia projektu utuží vzájomné priateľstvá medzi deťmi, rodičmi a pedagógmi. Pre deti sa stane názornou ukážkou ľudskej spolupatričnosti, nezištnej pomoci a sily tímovej práce.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Slovinský premiér prevzal post ministra financií
<< predchádzajúci článok
Peniaze na naftu sa k farmárom dostanú neskoro, tvrdí Simon