Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júna 2013

Projekt Pobočka pomáha pokračoval na juhu Slovenska



Dobrovoľníci v rámci projektu „Pobočka pomáha“ sa po Bratislave, Trnave a Nitre stretli v Košiciach, aby pomohli deťom z Detského domova v Milhostove s výsadbou ovocných stromov. Pobočka v Lučenci sa ...



Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 21. júna (WBN/PR) - Dobrovoľníci v rámci projektu „Pobočka pomáha“ sa po Bratislave, Trnave a Nitre stretli v Košiciach, aby pomohli deťom z Detského domova v Milhostove s výsadbou ovocných stromov. Pobočka v Lučenci sa naopak podujala zrenovovať škôlkarom plot i lavičky. Počas troch mesiacov sa do programu zapojilo viac ako sto zamestnancov spoločnosti Provident Financial.


„Cieľom programu dobrovoľníckych činností Pobočka pomáha je podporiť dobrovoľníctvo našich zamestnancov a obchodných zástupcov, aby jednoducho prispeli k dobru komunít, v ktorých pracujú a žijú,“ uviedla Zuzana Rausová zo spoločnosti Provident Financial.

Program tento rok odštartoval v apríli čistením dendroparku v Bratislave – MČ Devínska Nová ves, kde dobrovoľníci nazbierali viac ako 70 vriec odpadu, v máji pobočky pomáhali v Trnave a v Nitre obnovou areálov škôl. Tento mesiac sa dve desiatky zamestnancov Providentu stretli v Lučenci. „Pri rozhodovaní, kde a ako by sme mohli pomôcť, sme hľadali možnosť, aby to neboli len zbytočne vyhodené peniaze, ale aby sme niečo vrátili okoliu v ktorom naša spoločnosť pôsobí. Pomohli sme tak vytvoriť našim najmenším bezpečné a krajšie prostredie, kde sa môžu hrať. Zrenovovali sme lavičky i plot škôlky,“ povedal Zoltán Farkaš, vedúci obchodnej skupiny z Lučenca.

V detskom domove vyrástol ovocný sad
Zamestnanci košickej pobočky Providentu pomohli deťom z Detského domova v Milhostove vysadiť ovocné kríky, stromy a ozdobné stromčeky, aby si mohli sami pestovať svoje vlastné ovocie a mali krajšie okolie. „V detskom domove rodinného typu, v ktorom žije desať detí, sa všetci zapájajú do fungovania spoločnej domácnosti, rozdeľujú si domáce práce a žijú ako veľká rodina. Vychovávateľky vedú deti k samostatnosti, aby boli čo najlepšie pripravené do života, keď opustia brány domova. Chcú deti naučiť, že naozaj nič nie je zadarmo a preto sa rozhodli vysadiť stromy a kríky, aby si mohli sami vypestovať vlastné ovocie. A k tomuto sme chceli aspoň troškou prispieť. Ich záhrada je teraz bohatšia o niekoľko kríkov černíc či malín, a samozrejme nechýbajú ani jablká a hrušky,“ dodal Martin Želinský, oblastný manažér z Košíc.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Poslanec Raši potvrdil negatívny postoj k ťažbe uránu
<< predchádzajúci článok
Premiér Fico má prešetriť rozklad vojenského spravodajstva