Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2021

Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKAProkurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 17. júna 2021 obžalobu na ...Zdieľať
18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 17. júna 2021 obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal.


A to pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zločin marenia spravodlivosti v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) na začiatku mája pri protidrogovom záťahu v rámci akcie s krycím názvom „Venal 6“ obvinila 16 osôb. Príslušníci NAKA zasahovali od rána nielen v Seredi, ale aj v iných častiach Slovenska.

Ešte v auguste minulého roka polícia počas série protidrogových akcií Venal obvinila 56 ľudí. Podľa polície sú akcie Venal najrozsiahlejšou akciou v histórii SR proti zločineckým skupinám páchajúcim drogovú trestnú činnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opatrovatelia a sociálne služby sa dočkajú podpory z eurofondov, dostanú 55 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň, združenie stále obýva budovu patriacu kraju (video)

Prokurátor podal obžalobu na osem obvinených v rámci akcie Venal, zadržala ich NAKA - diskusné fórum čitateľov