Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Prominentný ruský bloger, ktorý odhalil obrovské straty v bojoch o Avdijivku, údajne spáchal samovražduV Rusku zomrel tamojší prominentný provojnový bloger Andrej Morozov, pričom údajne spáchal samovraždu. Smrť blogera prišla krátko po zverejnení príspevku, v ktorom tvrdil, že ruská armáda stratila v bojoch o ...Zdieľať
22.2.2024 (SITA.sk) - V Rusku zomrel tamojší prominentný provojnový bloger Andrej Morozov, pričom údajne spáchal samovraždu. Smrť blogera prišla krátko po zverejnení príspevku, v ktorom tvrdil, že ruská armáda stratila v bojoch o východoukrajinské mesto Avdijivka až 16-tisíc vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje britský web The Guardian, tento príspevok v Rusku vyvolal rozhorčenie. Morozov krátko pred smrťou povedal, že ho nútili vymazať príspevok.

Bojoval na východe Ukrajiny


Morozov, ktorý na Telegrame vystupoval pod pseudonymom Murz, bol ultranacionalistický bloger, ktorý v roku 2014 bojoval na východe Ukrajiny po boku separatistov podporovaných Ruskom a predvlani sa zúčastnil na rozsiahlej ruskej invázii.

V nedeľu Morozov napísal svojim 120-tisíc sledovateľom na Telegrame, že Rusko počas niekoľkomesačných snáh o dobytie Avdijivky stratilo 16-tisíc vojakov a minimálne 300 kusov bojových obrnených vozidiel.

Nútili ho vymazať príspevok


Príspevok vyvolal ostrú kritiku zo strany popredných ruských propagandistov, ktorí obvinili Morozova z „ohovárania ruského ministerstva obrany“.

V utorok v záverečných správach na Telegrame Morozov avizoval spáchanie samovraždy a povedal, že naňho nadriadení tlačili, aby vymazal spomenutý príspevok s podrobnosťami o počte obetí. Niekoľko ľudí blízkych Morozovovi v utorok potvrdilo jeho smrť, pričom niektorí uviedli, že sa zastrelil.Zdroj: SITA.sk - Prominentný ruský bloger, ktorý odhalil obrovské straty v bojoch o Avdijivku, údajne spáchal samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vládna koalícia rozohrala cynickú hru s obeťami sexuálneho násilia, podľa matovičovcov Susko klame
<< predchádzajúci článok
Pellegrini nedovolí opozícii robiť z premlčacích lehôt pri znásilnení teatro, chce aby zmeny čo najskôr „uzreli svetlo sveta“