Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2021

Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister MikulecAvizované protesty spojené s blokovaním hraničných priechodov pendlerom nepomôžu. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister vnútra Roman ...Zdieľať
bsc01429_1 676x451 21.7.2021  - Avizované protesty spojené s blokovaním hraničných priechodov pendlerom nepomôžu. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Akcie vytvárajú zbytočné napätiePodľa neho Ústavný súd SR, a nie vláda určil, že ľudia zaočkovaní prvou dávkou vakcíny majú byť považovaní za nezaočkovaných. Pendleri pritom podľa ministra mali dosť času, aby „riešili svoju situáciu".

„Absolútne nemá zmysel, aby chodili a blokovali hraničné priechody, pretože znepríjemňujú život všetkým, ktorí chcú cestovať, cestujú alebo tranzitujú," povedal šéf rezortu vnútra s tým, že takéto akcie vytvárajú len zbytočné napätie.

„Pendleri, keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá," vyhlásil Mikulec.

Pendlerom sa nepáčia nové pravidlá


Polícia bude podľa ministra v tomto prípade konať podľa zákonných možností. „Urobíme všetko pre to, aby hraničné priechody boli spriechodnené," dodal Mikulec.

Pendleri v stredu na 17:00 avizovali blokádu vybraných hraničných priechodov s ČR, Rakúskom a Maďarskom. Nepáčia sa im totiž nové podmienky pre vstup do SR.

Od pondelka 19. júla totiž platí, že nezaočkovaní pendleri sa pri vstupe do SR musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako sedem dní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
COVID automat od pondelka Slovensko neprefarbí, epidemická situácia sa zásadne nezmenila
<< predchádzajúci článok
V Poprade horel byt, hasiči museli z paneláka evakuovať 34 ľudí (foto)

Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec - diskusné fórum čitateľov