Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2012

Proti kyberzločinu bude bojovať nový úrad Európskej komisieEurópska komisia v stredu predstaví svoje plány na vybudovanie Európskeho centra boja proti počítačovej kriminalite (European Cybercrime Centre). Hlavným účelom novovybudovaného úradu bude podľa ...Zdieľať
pocitace BRUSEL 28. marca (WEBNOVINY) - Európska komisia v stredu predstaví svoje plány na vybudovanie Európskeho centra boja proti počítačovej kriminalite (European Cybercrime Centre). Hlavným účelom novovybudovaného úradu bude podľa komisárky pre vnútorné záležitosti Cecilie Malmströmovej pomáhať členským štátom v odhaľovaní takzvaných kyberzločinov.


"Internet sa stal neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti a ekonomiky. Ale ako sa naše každodenné životy aj obchodné transakcie stále viac a viac odohrávajú online, platí to aj o zločine," zdôvodňuje komisia vytvorenie centra.

Komisia svoju snahu o zriadenie ECC zverejnila ešte v roku 2010 v rámci takzvanej Stratégie pre vnútornú bezpečnosť. Únia už teraz disponuje niekoľkými inštitúciami na boj proti jednotlivým odvetviam kyberzločinu, teraz ich však chce integrovať pod jednu strechu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
General Motors kúpil akcie PSA Peugeot Citroën
<< predchádzajúci článok
Úplne zotavenie americkej ekonomiky nie je zďaleka isté

Proti kyberzločinu bude bojovať nový úrad Európskej komisie - diskusné fórum čitateľov