Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

Proti pápežovej návšteve v Čile protestovali útokmi na kostolyZamestnanec kostola si prehliada škody spôsobené nočným útokom na Katolícky kostol sv. Emmanuela v Santiagu, Chile, 12. januára 2018.Zdieľať
Zamestnanec kostola si prehliada škody spôsobené nočným útokom na Katolícky kostol sv. Emmanuela v Santiagu, Chile, 12. januára 2018. Foto: TASR/AP
Santiago 12. januára (TASR) - Neznámi páchatelia zaútočili v noci na piatok miestneho času na tri rímskokatolícke kostoly v čilskom hlavnom meste Santiago, pričom použili podomácky vyrobené nálože.


Útoky, ku ktorým došlo iba tri dni pred príletom pápeža Františka na apoštolskú návštevu Čile, intenzívne vyšetruje tamojšia polícia. Tej sa podarilo zabrániť ďalšiemu útoku.

Páchatelia zanechali nielen škody na vchodoch a fasádach objektov, ale na ich stenách i množstvo nápisov, sčasti protestných sloganov proti návšteve hlavy katolíckej cirkvi (napríklad 'Pápež František, ďalšie bomby budú v Tvojej reverende'), sčasti posolstiev politického charakteru (napríklad 'Slobodu všetkým politickým väzňom planéty').

Predstavitelia občanov, čakajúcich na deložovanie, súčasne obsadili pod vedením niekdajšej prezidentskej kandidátky Roxany Mirandovej apoštolskú nunciatúru v Santiagu, aby tak protestovali proti vysokým nákladom pápežovej návštevy v krajine. Policajti demonštrantov v priebehu niekoľkých minút vyviedli z objektu, ktorý bude čoskoro dočasným útočiskom pápeža počas návštevy Čile.

Návšteva hlavy katolíckej cirkvi v juhoamerickej krajine sa uskutoční v dňoch 15.-18. januára 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Air France poprela, že pád letu 447 zavinili piloti
<< predchádzajúci článok
Macron netajil obavy z FPÖ vo vláde, Kurz je za hodnotenie podľa činov

Proti pápežovej návšteve v Čile protestovali útokmi na kostoly - diskusné fórum čitateľov