Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. augusta 2016

Proti R. Kaliňákovi protestovalo dnes v Bratislave asi 500 ľudí



Na snímke transparenty počas 10. protestu proti zlodejom v politike pred luxusným komplexom Bonaparte v Bratislave 22. augusta 2016.



Zdieľať
Na snímke transparenty počas 10. protestu proti zlodejom v politike pred luxusným komplexom Bonaparte v Bratislave 22. augusta 2016. Foto: TASR/Andrej Galica
Bratislava 22. augusta (TASR) – Odchod Roberta Fica (Smer-SD) z funkcie premiéra a Roberta Kaliňáka (Smer-SD) z postu ministra vnútra pre kauzu Bašternák žiadalo dnes pred bytovým komplexom Bonaparte približne 500 ľudí. Pokojný priebeh v poradí desiatej protestnej akcie mierne narušila hŕstka ľudí, snažiacich sa svojimi názormi a transparentmi, že všetci politici sú rovnakí, vyprovokovať prítomných protestujúcich. Tí ich však s pokrikom "fuj" vytlieskali a vypískali.


Témou dnešnej protestnej akcie bola predovšetkým ochrana prírody a životného prostredia. Aj preto sa prítomným okrem iných prihovorilo i kvarteto dlhoročných slovenských aktivistov - Jaromír Šíbl, Elena Pätoprstá, Ľudmila Priehodová a Juraj Smatana. Ten vo svojom príhovore zaspomínal aj na august 1968. Podľa jeho slov otázka z minulosti, ako sa vládna moc chová voči tým, ktorí proti nej bojujú, je stále otvorená, lebo je jedno, či na to vláda použije tanky alebo políciu a prokuratúru. Priehodová zasa zdôraznila, že proti korupcii a za lepší život sa bojovať oplatí. Svet podľa nej môžu ľudia zmeniť aj tým, že sa nedajú znechutiť a odradiť.

Prítomných oslovilo aj niekoľko politikov, napr. Ján Budaj, Ľubomír Galko či Daniel Lipšic. Ten vo svojom prejave prirovnal Slovensko, ktoré je podľa jeho slov ovládané skupinou mafiánov a oligarchov, k malej dedinke na americko-mexických hraniciach z filmu Sedem statočných, ohrozovanej Calverom a jeho bandou. Zároveň vyjadril presvedčenie, že ak sa ľudia nevzdajú, možno v septembri, novembri alebo inokedy sa im určite podarí zbúrať súčasný systém, ktorý vládne v krajine.

Príhovory rečníkov boli prerušované skandovaním ľudí, ako "fuj", "hanba", "Kaliňák do basy".

Na záver si zhromaždení zaspievali štátnu hymnu.

Na snímke protestujúci s novinami, ktoré sa rozdávali počas 10. protestu proti zlodejom v politike pred luxusným komplexom Bonaparte v Bratislave 22. augusta 2016. Foto: TASR/Andrej Galica


Opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA žiadajú Kaliňákov odchod pre daňovú kauzu Ladislava Bašternáka. Minister pôvodne popieral akýkoľvek vzťah s Bašternákom, neskôr však priznal, že od neho kúpil podiel vo firme B. A. Haus. Podľa opozície ide o "záhadný" obchod. Koalícia za Kaliňákom stojí. SaS a OĽaNO-NOVA chcú celú kauzu Bašternáka a Kaliňáka ľuďom priblížiť čo najviac. Vysvetľujú ju aj v časopise s názvom Kali špeciál, ktorý spolu s červenou kartou Robertovi Kaliňákovi rozdávali aj dnes, zároveň ho distribuujú aj do slovenských domácností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Pred voľbami v Macedónsku vyškrtli zo zoznamov viac ako 30.000 voličov
<< predchádzajúci článok
Ukrajina začala vyšetrovať 20 ruských činiteľov