Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2024

Protikremeľskí bojovníci sa nevzdávajú, ich cieľom je zvrhnúť Putinov režimRuská protivzdušná obrana zostrelila v Belgorodskej oblasti osem vzdušných cieľov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame ...Zdieľať
gettyimages 538645657 676x451 14.3.2024 (SITA.sk) - Ruská protivzdušná obrana zostrelila v Belgorodskej oblasti osem vzdušných cieľov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol gubernátor oblasti Viačeslav Gladkov.


Ruské spravodajské kanály na Telegrame zároveň informujú o údajnom pokuse „ukrajinskej sabotážnej a prieskumnej skupiny“ vstúpiť na územie Belgorodskej oblasti.

Protikremeľskí bojovníci z Ruského dobrovoľníckeho zboru sa však voči týmto správam ohradili a tvrdili, že to boli oni, kto zaútočil na vojenské ciele v Rusku. Vysvetlili, že boli nútení začať paľbu, pretože Rusko pokračuje v útokoch na mierumilovné dediny a mestá na Ukrajine.

Vyzývali ľudí na evakuáciu


Dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu v stredu vyzvali obyvateľov Belgorodskej a Kurskej oblasti, ktorí bývajú v blízkosti vojenských objektov, aby sa evakuovali.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská rozviedka neskôr priniesla správu, že miestne úrady v Belgorodskej a Kurskej oblasti blokujú evakuáciu a zakazujú ľuďom odísť pod hrozbou pokút a prepustenia z práce.

Protiputinovskí bojovníci znova apelovali na evakuáciu vo štvrtok ráno, pričom povedali, že spustia paľbu na ruské vojenské ciele do hodiny a pol po zverejnení príspevku.

Zvyšuje sa rozsah bojov


Protikremeľskí bojovníci tvrdia, že s každou ďalšou operáciou na území Ruska sa rozsah bojov zvyšuje a získavajú na svoju stranu „viac delostrelectva, viac techniky a viac ľudí“.

Dobrovoľník z Légie Sloboda Ruska Alexej Baranovskij vo štvrtok ráno vyhlásil, že „situácia v Kurskej oblasti je napätá a boje pokračujú v Belgorodskej oblasti“ a že ich „oslobodzovacia operácia prebieha už tri dni a bude pokračovať“.

Cieľom je v konečnom dôsledku zvrhnúť Putinov režim,“ povedal Baranovskij.Zdroj: SITA.sk - Protikremeľskí bojovníci sa nevzdávajú, ich cieľom je zvrhnúť Putinov režim © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Postup Ruska v Doneckej oblasti sa spomalil, Británia za tým vidí regeneráciu ruských síl
<< predchádzajúci článok
Riasy - nepríjemný zelený povlak, ktorý netreba ignorovať