Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. augusta 2012

Protimonopolný úrad schválil Pente ďalšie nemocniceInvestičná skupina Penta môže dokončiť transakciu kúpy siete regionálnych nemocníc patriacich pod spoločnosť Svet zdravia. Protimonopolný úrad totiž schválil koncentráciu Penty s ...Zdieľať
lekar pacient BRATISLAVA 22. Augusta (WEBNOVINY) - Investičná skupina Penta môže dokončiť transakciu kúpy siete regionálnych nemocníc patriacich pod spoločnosť Svet zdravia.


Protimonopolný úrad totiž schválil koncentráciu Penty s Estate Consult, ktorá Svet zdravia vlastní.

Penta sa tak stala sto percentným vlastníkom spoločnosti a do svojho portfólia si tak môže zaradiť nemocnice v Humennom, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Rožňave, Trebišove, Michalovciach, Partizánskom a vo Vranove nad Topľou s detašovanými pracoviskami v Medzilaborciach a v Stropkove.

Do týchto zdravotníckych zariadení plánuje podľa PR špecialistky Penty Lei Krčmárikovej investovať do konca roka tri milióny eur. Financie majú pomôcť nemocniciam k modernizácií a k zlepšeniu kvality poskytovaných zdravotníckych služieb.

"Našim cieľom je vybudovať sieť regionálnych nemocníc, ktoré prinesú dostupnú a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Budeme pokračovať v už začatom ozdravnom pláne, ktorý rieši predovšetkým finančnú stabilizáciu nemocníc a zastavenie ich zadlžovania. V rámci tejto stratégie dostanú nemocnice aj nové medicínske zariadenia a dôjde k modernizácii, resp. rekonštrukciám a opravám budov, z ktorých mnohé sú v havarijnom stave,“ povedal partner investičnej skupiny Penta Eduard Maták.

Nový majiteľ zainvestuje predovšetkým do nákupu lineárneho urýchľovača, ultrazvukov a röntgenov. K zlepšeniu má dôjsť aj v tepelnom hospodárstve, ku skvalitneniu klimatizácií operačných sál či oprave zatekajúcich striech.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd rozhodol, malá Susane za otcom do Španielska nepôjde
<< predchádzajúci článok
Vláda pomôže farmárom, za sucho dostanú 70 miliónov eur

Protimonopolný úrad schválil Pente ďalšie nemocnice - diskusné fórum čitateľov