Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. novembra 2010

Protitanková mína zabila v Kambodži 14 farmárovŠtrnásť ľudí prišlo o život v západnej Kambodži, keď ich podomácky vyrobený traktor prešiel cez protitankovú mínu, informovali v stredu miestne úrady. Podobné nástražné ...Zdieľať
kambodzamina Foto: SITA/APPHNOM PÉNH 17. novembra (WEBNOVINY) - Štrnásť ľudí prišlo o život v západnej Kambodži, keď ich podomácky vyrobený traktor prešiel cez protitankovú mínu, informovali v stredu miestne úrady. Podobné nástražné výbušné zariadenia sú pozostatkom vojny z 80. rokov a v krajine sa ich stále nachádzajú milióny. Incident sa odohral v utorok v provincii Battambang asi 250 kilometrov od hlavného mesta Phnom Pénh, keď sa farmári chystali na pole. Podľa polície 12 z obetí nešťastia prišlo o život okamžite vrátane len jednoročného dievčatka, ďalší dvaja zomreli počas prevozu do nemocnice.

Oblasť bola miestom intenzívnych bojov medzi Červenými Kmérmi a vládnymi jednotkami v 80. a na začiatku 90. rokov. V krajine sa aj tri desaťročia po skončení konfliktu nachádza stále ešte asi 4 až 6 miliónov nevybuchnutých bômb a mín.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk firmy MOL vzrástol aj napriek novej krízovej dani
<< predchádzajúci článok
Belgicko: Ryanair rozhneval pasažierov, zamkli sa v lietadle

Protitanková mína zabila v Kambodži 14 farmárov - diskusné fórum čitateľov