20. septembra 2009

Prvé góly Stocha

Slovenský futbalista v službách Twente Enschede Miroslav Stoch strelil svoje premiérové dva góly v holandskej Eredivisie. Devätnásťročný rodák z Nitry sa presadil v nedeľňajšom stretnutí 7. kola ...

AMSTERDAM 20. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalista v službách Twente Enschede Miroslav Stoch strelil svoje premiérové dva góly v holandskej Eredivisie. Devätnásťročný rodák z Nitry sa presadil v nedeľňajšom stretnutí 7. kola v Heerenveene, keď zaznamenal oba presné zásahy svojho mužstva. Z prvého gólu v najvyššej holandskej súťaži sa Stoch tešil v 22. min, druhý pridal po zmene strán o 50 minút neskôr. Pre reprezentačného stredopoliara to bol šiesty ligový zápas za Twente, kde v tejto sezóne hosťuje z Chelsea. Súboj v Heerenveene napokon Stoch nedohral, keď ho tréner Steve McClaren takticky stiahol z ihriska v 90. min. V Haagu nastúpil v domácom drese na celý duel Csaba Horváth, jeho tím podľahol Utrechtu 0:1. V ostro sledovanom zápase vyhral Eindhoven na trávniku Feyenoordu Rotterdam 3:1.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 7. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže:

Den Haag - FC Utrecht 0:1 - Csaba Horváth (Haag) odohral celý zápas

Feyenoord Rotterdam - PSV Eindhoven 1:3

SC Heerenveen - FC Twente Enschede 0:2 - Miroslav Stoch hral do 90 minúty a strelil oba góly Twente

VVV Venlo - Ajax Amsterdam 0:4