Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

03. januára 2019

Prvým Popradčanom roka 2019 je chlapček OliverPrvý Popradčan v roku 2019 sa narodil v stredu (2. 1.) mamičke Lívii z Popradu. Chlapček dostal meno Oliver, váži 4540 gramov a meria 54 centimetrov a v pôrodnici ho ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Poprad 3. januára (TASR) - Prvý Popradčan v roku 2019 sa narodil v stredu (2. 1.) mamičke Lívii z Popradu. Chlapček dostal meno Oliver, váži 4540 gramov a meria 54 centimetrov a v pôrodnici ho navštívil aj primátor mesta Anton Danko. „Jedným z krokov, ktoré som sľúbil občanom, je aj podpora rodín formou príspevku pri narodení dieťaťa. Kým túto podporu uvedieme oficiálne do života, rozhodol som sa navštíviť v popradskej nemocnici prvého Popradčana narodeného v roku 2019,“ uviedol.


Okrem spomínaného príspevku plánuje vedenie mesta zaviesť podporu detí aj pri nástupe do školy príspevkom na nákup školských potrieb. Samospráva chce tiež riešiť možnosti bývania pre mladé rodiny, parkovanie, skvalitňovať infraštruktúru a služby tak, aby bol Poprad atraktívnym miestom pre život so zaujímavými benefitmi pre všetkých, ktorí si ho vyberú za svoj domov. „Z ďalších benefitov spomeniem v tejto chvíli prípravu bezplatnej mestskej hromadnej dopravy, ktorú by sme chceli zaviesť do konca roka spolu s novým, efektívnejším trasovaním jednotlivých liniek,“ doplnil Danko. Ďalšie projekty a investičné priority, ktoré by mali zastaviť znižovanie demografického vývoja najväčšieho mesta pod Tatrami, predstaví radnica postupne.

Podľa posledných údajov z evidencie obyvateľstva dosiahol k 31. decembru 2018 počet obyvateľov mesta Poprad 50.161, pričom rok predtým to bolo 50.416. Nové demografické údaje z roku 2018 hovoria o tom, že celkový prírastok predstavoval vlani 1137 obyvateľov a úbytok 1373 občanov. K 31. decembru 2018 mesto evidovalo 472 narodených detí, zomrelo 436 ľudí. Najpočetnejšiu vekovú skupinu v Poprade tvoria ľudia v produktívnom veku od 18 do 60 rokov. Najviac obyvateľov žije v centre mesta a na sídliskách, nasledujú mestské časti Veľká, Spišská Sobota, Matejovce, Stráže a Kvetnica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V obci Tovarné vykradli základnú školu, predbežná škoda je 8000 eur
<< predchádzajúci článok
Slovenská pošta vydala známku Predsedníctvo Slovenska v OBSE

Prvým Popradčanom roka 2019 je chlapček Oliver - diskusné fórum čitateľov