08. apríla 2019

PSG odložil majstrovské oslavy, Tuchela nahneval novinár

Nemecký tréner Thomas Tuchel.

Nemecký tréner Thomas Tuchel. Foto: TASR/AP
Paríž 8. apríla (TASR) - Futbalisti Paríža Saint-Germain remizovali v nedeľňajšom zápase 31. kola francúzskej Ligue 1 s Racingom Štrasburg 2:2 a oddialili majstrovské oslavy. Zverenci Thomasa Tuchela mohli otvárať šampanské pred svojimi fanúšikmi v Parku princov v prípade akejkoľvek výhry nad alsaským tímom. Ďalšiu príležitosť na spečatenie ôsmeho titulu v klubovej histórii budú mať Parížania na budúcu nedeľu na pôde jediného zostávajúceho konkurenta OSC Lille, ktorý má sedem kôl pred koncom sezóny 20-bodové manko na lídra.

PSG mohol vyrovnať rekord z roku 2016, keď pod vedením Laurenta Blanca spečatil zisk titulu osem kôl pred koncom sezóny. Viac sa však po zápase hovorilo o drzom novinárovi z televíznej spoločnosti Canal+ Laurentovi Paganellim. Ten sa v mixzóne pohyboval v drese Racingu Štrasburg, čím poriadne rozčúlil kormidelníka domáceho tímu. "On je novinár a má na sebe dres? Považujem to za nenormálne, také niečo sa nabudúce nebude opakovať. On to síce poprel, ale ja som ho zreteľne videl v drese Racingu," penil Tuchel na tlačovej konferencii. Jeho tím sa ujal vedenia v 13. minúte gólom kamerunského útočníka Erica Choupa-Motinga, ale ešte do prestávky dvakrát inkasoval. Za stavu 1:1 Choupo-Moting kuriózne obral svoj tím o vedúci gól, keď na bránkovej čiare zastavil loptu po lobe Christophera Nkunkua smerujúcu do bránky hostí.

Na nepriaznivý priebeh zápasu zareagoval Tuchel zmenou rozostavenia. "S dvoma útočníkmi nám to nešlo podľa predstáv, preto sme pokračovali na hrote s Choupom-Motingom. Utvorili sme si dostatok šancí, no nebolo nám súdené streliť tretí gól. Chýbalo nám veľa hráčov, svoju úlohu zohrali fyzická i mentálna únava," dodal Tuchel, ktorý skladal zostavu bez viacerých útočných opôr - Neymara, Edinsona Cavaniho či Angela Di Mariu a iba na lavičke náhradníkov začali duel Julian Draxler s Kylianom Mbappem. Aspoň bod pre favorita zariadil v 82. minúte striedajúci Thilo Kehrer.