05. novembra 2019

PSO: Molčan nepostúpil do 3. kola: Škoda, rozhodol jeden brejk

Na archívnej snímke Alex Molčan.

Na archívnej snímke Alex Molčan. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 5. novembra (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan sa neprebojoval do 3. kola dvojhry na challengerovom turnaji Peugeot Slovak Open v bratislavskom NTC. Držiteľ voľnej karty nastúpil v utorok proti trinástemu nasadenému Petrovi Gojowczykovi z Nemecka a po tuhom boji mu podľahol 6:3, 6:7 (4) a 4:6.

Dvadsaťjedenročný Slovák bol pritom veľmi blízko k prekvapujúcemu víťazstvu. V úvodnom sete zobral svojmu súperovi hneď v druhom geme podanie, následne sa ujal vedenia 3:0 a potom už dopodával do víťazného konca. Oveľa skúsenejšieho Gojowczyka nepustil ani k jednému brejku. Druhý set bol nesmierne vyrovnaný a priniesol niekoľko veľmi dlhých výmen i gemov. Obaja hráči si držali servis a tak dospel až do tajbrejku. V ňom viedol Molčan 3:0, no Nemec otočil a nakoniec ho vyhral 7:4. V rozhodujúcom sete si obaja hráči držali podanie do stavu 4:4, keď Gojowczyk súpera brejkol a následne rozhodol o svojom postupe. Nemca podržalo podanie, keď predviedol až 16 es.

"Škoda tohto zápasu, bol to náročný súper, ale rozhodol jeden brejk. V druhom sete som mal brejkbal na 6:5 a to som nevyužil, v tajbrejku mi zase ušlo vedenie 3:0. Hral taký extrémne útočný tenis, dlho som nemal takýto zápas, v ktorom som bol celý čas pod tlakom. Hral naozaj rýchlo a veľmi mu pomáhal servis. Škoda, dnes to nevyšlo," povedal pre stz.sk Molčan, ktorý vyradil v 1. kole Srba Nikolu Milojeviča 6:3 a 6:4 a premiérovo postúpil do 2. kola na podujatí.

Najvyššie nasadený kazašský tenista Michail Kukuškin postúpil do 3. kola, keď si poradil s Belgičanom Kimmerom Coppejansom 6:0, 6:2.

Dvojhra - 1. kolo:

Zdeněk Kolář (ČR) - Constant Lestienne (Fr.) 6:3, 4:6, 6:3, Iľja Marčenko (Ukr.) - Aleksandr Nedoviesov (Kaz.) 7:5, 7:6 (2)

Dvojhra - 2. kolo:

Peter Gojowczyk (13.-Nem.) - Alex MOLČAN (SR) 3:6, 7:6 (4), 6:4, Dennis Novak (Rak.) - Alexei Popyrin (6-Aus.) 6:4, 5:7, 6:4, Roberto Marcora (Tal.) - Elias Ymer (16-Švéd.) 1:6, 7:6 (7), 6:3, Emil Ruusuvuori (Fín.) - Antoine Hoang (10-Fr.) 6:4, 6:2, Michail Kukuškin (1-Kaz.) - Kimmer Coppejans (Belg.) 6:0, 6:2, Yannick Maden (12.-Nem.) - Oscar Otte (Nem.) 6:4, 2:6, 6:4