Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

29. novembra 2005

Psychiatri: Nedvěd má narušenú osobnosť.Český pesničkár Jan Nedvěd (59) si podmanil publikum doma aj na Slovensku. Jeho rodina s ním však prežíva peklo a syn Jan (33), takisto hudobník, pre český denník Blesk vraví: „Ocko sa zbláznil.“Zdieľať
Psychiatri v Prahe a v Nymburku stanovili muzikantovi diagnózu hraničná porucha osobnosti.  Syn opisuje: „Ocko sa liečil a tri roky sa s ním dalo rozumne rozprávať. Teraz sa správa čoraz viac ako blázon. Ubližuje nám, mňa ponižuje, ale nelieči sa.“ Slávny folkový spevák navyše pred celým českým národom vyhlasuje, že vlastná rodina ho okradla a v najhoršej chvíli ho nechala na ulici.
Pritom práve syn pomohol otcovi, keď ho skolila veľmi ťažká mŕtvica. Spomína si: „Ktovie, ako by to s ním dopadlo bez pomoci mojej matky a sestry. Mal silné depresie. Zostavil som mu kvalitnú kapelu, hrali sme spolu a mali sme úspech.“ No fakt, že spevák je čoraz viac na „dievčatká“, len dokazuje jeho poruchu osobnosti. „Neprotestujú, neodporujú a sú mu vďačné. Napríklad, najnovšie 22-ročná Pavlínka je s ním, pretože nemá kde bývať, a otec sa cíti na koni,“ dodáva Jan mladší. „Raz sme išli koncertovať za nemalé peniaze. Mali sme hrať jeden a pol hodiny, ale otec sa po 50 minútach rozhodol, že sa pôjde najesť a basta. Správal sa ako cholerik a hovoril o sebe v tretej osobe.“ Syn teda prestal s otcom hrávať a začali mu od neho chodiť esemesky: „Zradil si ma. Prinesiem ti tajne do bytu drogy a zavolám políciu. V kriminále sa spamätáš.“ Alebo: „Celej rodine odpadnú ruky a nohy a budete umierať v bolestiach a v chudobe.“ Ako syn tvrdí, nakoniec sa spevák uchýlil k podvodu: obliekol si tepláky a nechal sa s fľaškou v ruke vyfotiť pri starej búde, ktorú si najprv prenajal a potom kúpil za 820 000 českých korún. Začal tvrdiť, že je na mizine. Pritom vlastnil v Prahe dom za niekoľko miliónov, chatu pri Sázave a dve luxusné autá.

(Blesk, mj)

Inzercia : Denne 10 tisíc vozidiel na predaj + novinky, katalógy, testy a informácie zo sveta motorizmu.

http://autobazar.24hod.sk/ 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VyVolení: Koniec opijášom!
<< predchádzajúci článok
Kohn 28.11. 2005