Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. apríla 2021

Pucung bude online, na protikorupčnom festivale vystúpia aj Modré horyŤahákom podujatia má byť diskusia o tom, či sa dá vôbec zbaviť korupčnej chobotnice na Slovensku.Zdieľať
Pucung bude online, na protikorupčnom festivale vystúpia aj Modré hory

Multižánrový protikorupčný festival Pucung bude tento rok online, potrvá týždeň a bude zadarmo. V poradí 4. ročník podujatia prinesie diskusie, webinár Ako sa nezblázniť zo zlých správ i koncert kapely Modré hory. Program bude festival streamovať každý večer od 19. do 24. apríla na Facebooku. TASR o tom informovala Klára Bernátová z Nadácie Zastavme korupciu.


Podujatie má za cieľ spojiť inšpiratívnych ľudí, vyspovedať kľúčové osobnosti z občianskej spoločnosti, novinárskeho prostredia, politiky a kultúry. "A ukázať, že pozitívna zmena je možná," odkazujú organizátori podujatia, ktoré minulé ročníky hostila košická Tabačka, kde sa účastníci festivalu tento rok nemôžu stretnúť pre pandémiu nového koronavírusu. "Rozhodli sme sa však zo situácie vyťažiť maximum. Bežne jednodňové podujatie pre 500 ľudí bude tentoraz trvať celý týždeň a bude dostupné pre všetkých s internetovým pripojením," uviedla Bernátová.

Ťahákom podujatia má byť štvrtková diskusia (22. 4.) o tom, či sa dá vôbec zbaviť korupčnej chobotnice na Slovensku. Hosťami sú špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, minister vnútra Roman Mikulec, riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková a investigatívna novinárka Denníka N Monika Tódová. V programe figuruje aj vystúpenie kapely Modré hory, nový formát PechaKucha, premietanie filmov, diskusia o tajných službách či webinár Ako sa nezblázniť zo zlých správ.

Jednotlivé časti programu budú streamovať na sociálnej sieti, kompletný program zverejňujú na pucung.sk. "Všetci prežívame ťažké časy, a preto sme sa rozhodli, že okrem premietania filmov bude celý program zadarmo," uzavrela Bernátová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do dražby v Bostone išla pohľadnica niekdajšieho radistu z Titanicu, ktorú poslal svojej sestre
<< predchádzajúci článok
Ako komunikovať s tínedžermi?

Pucung bude online, na protikorupčnom festivale vystúpia aj Modré hory - diskusné fórum čitateľov