Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2018

Putin hovorill s Merkelovou, útoky v Sýrii označil za porušenie právaNa archívnej snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a nemecká kancelárka Angela Merkelová.Zdieľať
Na archívnej snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Moskva 17. apríla (TASR) - Vzdušné útoky Západu v Sýrii, ku ktorým došlo v sobotu, sú "hrubým porušením medzinárodných právnych noriem vrátane Charty OSN". V telefonickom rozhovore s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou to povedal ruský prezident Vladimir Putin.


Ruský prezident zároveň nemeckej kancelárke povedal, že sobotňajšie útoky značne poškodili úsilie o dosiahnutie mieru v Sýrii, uvádza sa podľa agentúry DPA vo vyhlásení Kremľa.

Na margo najnovších vzdušných útokov v Sýrii sa vyjadril aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý povedal, že Rusko bude "pokračovať v boji za dodržiavanie zvrchovanosti a územnej celistvosti Sýrie".

Nedávna eskalácia zasahovania Západu do sýrskej občianskej vojny má negatívny vplyv na "celý systém medzinárodných vzťahov", povedal Lavrov pre agentúru TASS.

Ozbrojené sily Británie, Francúzska a Spojených štátov podnikli v sobotu nadránom útoky na viaceré objekty v Sýrii, čo malo byť odvetou za údajné použitie chemických zbraní sýrskou armádou v meste Dúmá pri Damasku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia pri rieke v obci Boťany zaistila 200 kartónov cigariet
<< predchádzajúci článok
Riziko povodní na hornej Nitre sa malo znížiť vďaka projektu SVP

Putin hovorill s Merkelovou, útoky v Sýrii označil za porušenie práva - diskusné fórum čitateľov