Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2020

Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kreslaRuský prezident Vladimir Putin v utorok po týždňoch odkladania zablahoželal Joeovi Bidenovi ...Zdieľať
russia_us_88206 d7aa52e7d6354ca9b6e8def77b2c0fc9 676x460 15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v utorok po týždňoch odkladania zablahoželal Joeovi Bidenovi k víťazstvu v amerických prezidentských voľbách. Šéf Kremľa tak spravil po tom, ako členovia Zboru voliteľov formálne potvrdili Bidenovo novembrové víťazstvo, napriek neustálemu odmietaniu dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa uznať prehru.


Moskva pritom už dávnejšie oznámila, že ruský prezident čaká na oficiálne potvrdenie výsledkov. "Čakáme len na ukončenie vnútorných politických konfliktov," vyjadril sa Putin minulý mesiac, odkazujúc na početné žaloby republikánov v súvislosti s počítaním hlasov.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USAPutin vo svojej správe, podľa vyhlásenia Kremľa, zaželal Bidenovi "každý úspech" a vyjadril istotu, že "Rusko a Spojené štáty, ktoré nesú špeciálnu zodpovednosť za globálnu bezpečnosť a stabilitu, dokážu, napriek rozdielom, skutočne prispieť k riešeniu mnohých problémov a výziev, ktorým svet v súčasnosti čelí".

Ruský prezident tiež poznamenal, že "rusko-americká spolupráca založená na princípoch rovnosti a vzájomného rešpektu" bude prospešná ľuďom v oboch krajinách i celej medzinárodnej komunite. "Čo sa mňa týka, som pripravený na interakciu a kontakt s vami," citoval Kremeľ Putina.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kresla © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini mal pozitívny test na koronavírus a skončil v karanténe
<< predchádzajúci článok
Kovařík: Policajti nemohli počas protestov kontrolovať rúška, museli dohliadať na celkovú bezpečnosť

Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kresla - diskusné fórum čitateľov