Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2018

Putin schválil zloženie ruskej vlády bez zmien na kľúčových postochVladimir Putin, archívna snímka.Zdieľať
Vladimir Putin, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Soči 18. mája (TASR) - Kľúčové posty v novej ruskej vláde zostávajú bez zmien, informovala v piatok agentúra AP s tým, že ruský prezident Vladimir Putin akceptoval návrhy na obsadenie ministerských postov, ktoré mu predložil premiér Dmitrij Medvedev.


Ministrom zahraničných vecí zostáva Sergej Lavrov. Funkciu ministra obrany bude aj naďalej zastávať Sergej Šojgu, podobne ako aj minister financií Anton Siluanov, ktorý bude zastávať aj post prvého podpredsedu vlády. Ministrom vnútra bude naďalej Vladimir Kolokoľcev.

Nemení sa ani personálne obsadenie ďalších postov v ekonomickom tíme vlády: ministrom ekonomického rozvoja je Maxim Oreškin a rezort priemyslu a obchodu bude viesť Denis Manturov.

Členmi novej vlády však už nebudú ani Igor Šuvalov, ani Arkadij Dvorkovič, ktorí pôsobili vo funkciách prvého vicepremiéra a vicepremiéra.

Agentúra Interfax uviedla, že Putin prijal všetky Medvedevove návrhy na zloženie nového kabinetu. Putin uviedol, že menovacie dekréty ministrov podpíše ešte v piatok. Dodal, že všetci nominovaní sú "dobre známi, majú dobré pracovné skúsenosti a osvedčili sa" vo svojom doterajšom pôsobení.

Putin po utorkovom stretnutí s Medvedevom podpísal výnos o novej štruktúre federálnych výkonných orgánov. V novej vláde tak bude desať vicepremiérov a 22 ministerstiev.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Beblavý: Ochrana novinárov je nedostatočná, treba ju posilniť
<< predchádzajúci článok
Premiér Pellegrini: EÚ musí byť jednotná a držať krok

Putin schválil zloženie ruskej vlády bez zmien na kľúčových postoch - diskusné fórum čitateľov