Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. augusta 2012

Pyrotechnici odpálili 250-kilogramovú bombu v srdci MníchovaNemeckí pyrotechnici v utorok večer odpálili v centre Mníchova takmer 250-kilogramovú bombu z II. svetovej vojny. Explózia poškodila niekoľko budov vo štvrti Schwabing, pričom z okolia ...Zdieľať
mnichov zneskodnil bombu MNÍCHOV 29. august (WEBNOVINY) - Nemeckí pyrotechnici v utorok večer odpálili v centre Mníchova takmer 250-kilogramovú bombu z II. svetovej vojny.


Explózia poškodila niekoľko budov vo štvrti Schwabing, pričom z okolia miesta nálezu bomby bolo evakuovaných 2500 ľudí a desiatky áut museli odtiahnuť.

Bombu objavili v pondelok, avšak snahy o jej zneškodnenie stroskotali. Polícia sa preto rozhodla pre kontrolovaný výbuch.

Výbušnina sa nachádzala tri metre pod zemou na mieste bývalej krčmy. Objavili ju robotníci počas stavebných prác v budove. Kontrolovaný výbuch nastal o 22:00 hodine a explózia rozbila okná na takmer všetkých okolitých domoch. Niektoré majú aj poškodené strechy, ale nikto nebol zranený. Detonáciu bolo počuť v celom bavorskom meste.

Obrazom: Výbuch bomby otriasol Mníchovom


„Všetky okenné tabule boli zničené,“ povedal novinárom pyrotechnik Diethard Posorski. „Bolo to veľmi efektívne,“ doplnil ho hovorca tamojších hasičov.

Spojenecké vojská zhodili na Nemecko milióny ton munície, aby paralyzovali nacistickú armádu. Podľa odhadov sa na celom území krajiny nachádzajú desiatky tisíc nevybuchnutých bômb. Odborníci tvrdia, že staré bomby predstavujú stále väčšie nebezpečenstvo. Mníchov tento rok už zneškodňoval štyri veľké nálezy munície z II. svetovej vojny. Minulý týždeň zase v Norimbergu objavili 250-kilogramovú bombu.Informácie pochádzajú z agentúry AP a webovej stránky spiegel.de.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia odhalila luxusný život Vladimira Putina
<< predchádzajúci článok
Nočná jazda v Porsche sa skončila pre kamarátov tragicky

Pyrotechnici odpálili 250-kilogramovú bombu v srdci Mníchova - diskusné fórum čitateľov