Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

09. januára 2016

Quentin Tarantino by rád nakrútil hororAmerický režisér a scenárista Quentin Tarantino znovu vyhlásil, že plánuje nakrútiť už iba dva filmy, pričom by ...Zdieľať
quentin tarantino Päťdesiatdvaročný filmár zopakoval, že plánuje nakrútiť už iba dva filmy.BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) - Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino znovu vyhlásil, že plánuje nakrútiť už iba dva filmy, pričom by mohlo ísť o gangsterskú snímku a horor. Päťdesiatdvaročný filmár to uviedol v rozhovore pre britský magazín Time Out.


"Obvykle mi trvá približne tri roky, kým nakrútim film, takže mi zostáva ešte takmer dekáda. Nechcem to robiť navždy. Mal by existovať koniec," povedal Tarantino, ktorý následne prezradil, aké by mohli byť jeho posledné dve snímky. "Nezostal už žiaden žáner, v ktorom by som chcel nakrútiť film tak veľmi, ako to bolo pri filme z obdobia druhej svetovej vojny alebo akčný film. Možno mi chýba gangsterský film z 30. rokov. Taktiež by som rád spravil niečo moderné, kde by som mohol mať postavu, ktorá si sadne do auta a zapne rádio, takže by som mal super zábery z jazdy. A ak by som mal všetok čas na svete, tak by som veľmi rád nakrútil nejaký naozaj veľmi strašidelný horor, ako bol Vyháňač diabla," uzavrel filmár.

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009).

V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte i filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003, 2004), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a Osem hrozných (2015), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005).

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel módny návrhár André Courreges, spolutvorca minisukne
<< predchádzajúci článok
David Bowie vydal na svoje 69. narodeniny nový album Blackstar

Quentin Tarantino by rád nakrútil horor - diskusné fórum čitateľov