Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2015

R. FICO: Buď vznikne vláda so Smerom-SD, alebo to bude zlepenecPredstavenie návrhu tretieho sociálneho balíka a zhodnotenie štyroch rokov vlády bol hlavnou témou slávnostného snemu strany Smer-SD, ktorý sa v sobotu 5. decembra 2015 uskutočnil v Nitre. Na snímke zľava predseda strany Smer- SD a ...Zdieľať
Predstavenie návrhu tretieho sociálneho balíka a zhodnotenie štyroch rokov vlády bol hlavnou témou slávnostného snemu strany Smer-SD, ktorý sa v sobotu 5. decembra 2015 uskutočnil v Nitre. Na snímke zľava predseda strany Smer- SD a premiér SR Robert Fico, podpredseda strany Marek Maďarič, predsedníčka klubu poslancov strany v NR SR Jana Laššáková, podpredseda Dušan Čaplovič a generálny manažér Smeru-SD Ján Richter. Foto: TASR - Henrich Mišovič
 
Nitra 5. decembra (TASR) - Po marcových parlamentných voľbách vznikne buď koaličná vláda so Smerom-SD, alebo bude vládnuť zlepenec pravicových strán. Na tlačovej konferencii po slávnostnom sneme Smeru-SD v Nitre to dnes vyhlásil predseda strany a premiér Robert Fico.


"Ak má vzniknúť stabilná dvojkoalícia, tak to môže byť len zo Smeru-SD a niekoho, kto má inú hodnotovú orientáciu. Musíme rešpektovať vôľu voličov, je tu predpoklad koaličnej vlády. Tá buď bude zlepená, alebo zostavená z dvoch subjektov," povedal Fico. Na margo rokovaní Mosta-Híd, KDH a #Siete o spolupráci Fico zopakoval, že ak sa tri strany stavajú do alternatívy, mali by verejnosti túto svoju víziu dopovedať. "Nikdy totiž nebudú schopní vytvoriť väčšinu a budú potrebovať SaS aj OĽaNO-NOVA. Budú teda potrebovať nový zlepenec," myslí si.

S kým by Smer-SD najradšej vládol, nepovedal premiér ani dnes. "My nehovoríme o prieskumoch verejnej mienky, neprijímame vopred žiadne personálne rozhodnutia. Voľby sú o tri mesiace a tie čísla môžu dopadnúť všelijako, nikto nemá nič isté. Šúchame preto nohami a čakáme. Nikdy sme nikoho nevylučovali zo spolupráce. Každá strana, ktorá získať päť percent, má právo uchádzať sa o vstup do koalície," uviedol predseda Smeru-SD. Dohody a konkrétne výhrady majú podľa jeho slov padať až po voľbách za rokovacím stolom.

Na otázku, prečo jeho strana nezahrnula do žiadneho z troch sociálnych balíčkov aj protikorupčné opatrenia, Fico odvetil, že najväčším prijatým opatrením je elektronické trhovisko. "My máme kultúru vyvodzovania politickej zodpovednosti. Právny štát zostáva prioritou," deklaroval. Podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák spomenul aj schválenú zmenu financovania politických strán, zavedenie transparentných účtov či prijatý zákon o ochrane oznamovateľov korupcie.

Pred novinárov mal pôvodne prísť aj podpredseda Smeru-SD Pavol Paška, jeho menovku však krátko pred brífingom zo stola zobrali zriadenci. Keď sa Fica novinári opýtali, prečo napokon neprišiel, odvetil, že sa mu ani nečuduje. "Už len za túto vašu otázku," dodal a na ďalšie dopyty o Paškovi neodpovedal.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SIEŤ: Smer-SD trestuhodne premrhal šancu posunúť Slovensko dopredu (13. 4. 2015)
 SaS: Premiér sa predviedol vo veľkom štýle, ignoruje základné fakty (13. 4. 2015)
 R. Fico: Post prezidenta nie je slabšou funkciou ako post premiéra (19. 12. 2013)
 R. Kaliňák odmieta tému premiéra, kým nebudú známe výsledky volieb (18. 12. 2013)
 Podľa A. Kisku by mal R. Fico poveriť svojim zastupovaním vicepremiéra (18. 12. 2013)
 POLITOLÓGOVIA: R. Fico váhal, nebol si istý, či je to správny krok (18. 12. 2013)
 Gy. BÁRDOS: Istoty a pevná vláda padá, Ficovo ego je nad tým (18. 12. 2013)
 Podľa Kňažka premiér nedokáže plniť sľuby, preto dezertuje z funkcie (18. 12. 2013)
 Kandidátom Smeru-SD na post prezidenta SR bude Robert Fico (18. 12. 2013)
 Premiérova prezidentská kandidatúra Smer-SD neoslabí, tvrdí Počiatek (18. 12. 2013)nasledujúci článok >>
P. KAŽIMÍR: Opatrenia z tretieho balíka nejdú na ťarchu rozpočtu 2016
<< predchádzajúci článok
Aktivity sopky Etna opakovane narušili leteckú dopravu

R. FICO: Buď vznikne vláda so Smerom-SD, alebo to bude zlepenec - diskusné fórum čitateľov