Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. februára 2019

R. Kellyho obvinili zo sexuálneho zneužívania, speváka držia vo väzbeAmerická prokuratúra vzniesla v piatok obvinenia zo sexuálneho zneužívania voči r'n'b spevákovi R. Kellymu. Spevák čelí obvineniam v desiatich bodoch obžaloby zahŕňajúcom štyri ...Zdieľať
CHICAGO 23. februára (WebNoviny.sk) - Americká prokuratúra vzniesla v piatok obvinenia zo sexuálneho zneužívania voči r'n'b spevákovi R. Kellymu.


Spevák čelí obvineniam v desiatich bodoch obžaloby zahŕňajúcom štyri ženské obete, z ktorých najmenej tri boli mladšie ako 17 rokov.

Skutky siahajú podľa prokurátorky Kim Foxxovej až do roku 1998 a trvať mali viac než desaťročie. Na početné obvinenia zo sexuálneho zneužívania žien i neplnoletých dievčat, ktoré 52-ročného hudobníka sprevádzajú už roky, nedávno opäť upozornil dokument Surviving R. Kelly. Spevák, ktorý sa od piatka nachádza vo väzbe v Chicagu, obvinenia odmieta ako nepravdivé. Pred súd by sa mal postaviť v sobotu.

R. Kelly, *


* celým menom Robert Sylvester Kelly, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval v roku 1992 albumom Born Into The 90's, ktorý nahral so skupinou Public Announcement. O rok neskôr vydal prvú sólovku 12 Play, po ktorej nasledovalo ďalších pätnásť štúdioviek, z toho trinásť sóloviek a dva spoločné albumy s rapperom Jay Z - The Best Of Both Worlds (2002) a Unfinished Business (2004).

Jeho zrejme najznámejším hitom je skladba I Believe I Can Fly, za ktorú dostal v roku 1998 tri ceny Grammy. Odvtedy sa však v médiách objavoval skôr v súvislosti s prípadom šírenia detskej pornografie. Po viac ako šesťročnom súdnom procese ho v roku 2008 zbavili všetkých obvinení.
Zdroj: Webnoviny.sk - R. Kellyho obvinili zo sexuálneho zneužívania, speváka držia vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V rámci Šarišských fašiangov vystúpia vo Veľkom Šariši folkloristi
<< predchádzajúci článok
Video: Donald Trump získal Zlatú malinu, najviac anticien získal film Holmes & Watson

R. Kellyho obvinili zo sexuálneho zneužívania, speváka držia vo väzbe - diskusné fórum čitateľov