Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

10. októbra 2005

RADÍ ODBORNÍK

Zdieľať
Môj partner na mňa nalieha, aby som si vyholila prirodzenie. Nemám na to veľkú chuť, zdá sa mi to v mojom veku trochu úchylné a navyše sa bojím, aby som sa neporanila. Na druhej strane by som mu však chcela spraviť radosť... Mám to vyskúšať?
Soňa, 38 rokov, Poprad

– Nielen pri sexuálnych praktikách, ale aj v prípade „kozmetic-kých“ úprav tela platí, že by jeden partner druhého nemal nútiť do niečoho, čo je bytostne proti nemu. Ale keby ste predsa len chceli úpravu prirodzenia vyskúšať, nemusíte si hneď vyholiť celé ochlpenie. Na začiatok by možno stačila len drobná úprava. Navyše, ak si odstránite ochlpenie z oblasti vonkajších pyskov medzi stehnami, zistíte, že je to aj hygienickejšie. Budete sa menej potiť a budete sa aj pohodlnejšie cítiť, keď vás nebudú omínať tesné nohavičky.
Ak sa teda odhodláte, odporúčam naozaj holenie. Studený i teplý vosk je v tomto prípade málo účinný             a pomerne bolestivý, depilačné strojčeky sú účinné, ale tiež veľmi bolestivé, po ich použití môže depilované miesto začervenať, dokonca aj opuchnúť. Aj holiace krémy a mlieka bývajú málo účinné a, navyše, nemajú peknú vôňu.
Pred holením sa okúpte v teplej vode. Chĺpky viac zmäknú, ako pri použití peny. Ak sa aj neokúpete, chĺpky treba v každom prípade aspoň dobre namočiť. Najpraktic-kejšie je začať medzi stehnami, tu môžete použiť žiletku aj proti smeru rastu chĺpkov. Vyššie tento postup neodporúčam, hrozí totiž takzvané zaholenie a následné zarastanie chĺpkov pod kožu. Žiletku treba opláchnuť studenou vodou po každom ťahu. Zvyšky peny potom dôkladne opláchnite a použite buď kolínsku, alebo čajovníkový olej, ktorý pôsobí viac antisepticky než kolínska a miesto natrite balzamom po holení.
Závisí len od vás, koľko ochlpenia chcete z prirodzenia odstrániť. Ak sa bojíte poranenia, požiadajte o asistenciu partnera. Má s holením určite väčšie skúsenosti, a, navyše, navodí to veľmi erotickú atmosféru.
MUDr. Svetlana Hanusová

 Viete mi vysvetliť, prečo väčšina heterosexuálnych mužov, ale aj žien neznáša pohľad na mužský homosexuálny akt, ale filmové scény s lesbičkami si celkom radi pozrú?
Jozef, 50 rokov, Plavecký Štvrtok

– Možno je to aj tým, že v kres-ťanskej Európe sa homosexualita          a špeciálne mužská dlho považovala za niečo neprípustné, ba až chorobné. Homosexuálov diskriminovali           a kriminalizovali. Napokon, nie je to tak dávno, čo bola homosexualita ako diagnóza vyradená zo zoznamu sexuálnych deviácií. Vďaka aktívnej osvetovej práci sa síce postoj k homosexuálom veľmi zmenil, stále však miera tolerancie k takto orientovaným ľuďom nie je na takej úrovni, ako by sme si želali. V minulosti sa navyše o ženskej homosexualite nehovorilo toľko ako o mužskej, lesbičky sa nikdy tak nemedializovali ako muži - homosexuáli. Napokon         z celosvetových štatistík jednoznačne vyplýva, že muži sú k homosexualite oveľa menej tolerantní než ženy...
Pokiaľ ide o samotné filmové zábery alebo fotografie, veľkú úlohu zohráva aj samotné telo. Priznajme si, na peknú, nahú ženu sa pozrie rád každý, navyše aj lesbické sexuálne akty sú na pohľad ,,krajšie“, skôr vzrušujúce než vzbudzujúce odpor. Naopak, na mužskom tele, aj keď vyšportovanom, nie je veľmi čo obdivovať a mužské homosexuálne akty sú väčšinou drsnejšie, majú v sebe menej fantázie a erotického náboja než ženské.
Našťastie, v súčasnosti sa naozaj každý môže pozerať len na to, čo sa mu páči. Pochopiteľne, mali by sme tolerovať ľudí, ktorým sa páči niečo úplne iné.

MUDr. Kamil Řezník


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kohn 10.10.2005
<< predchádzajúci článok
NAŠA ANKETA : Predstierali ste niekedy orgazmus?

RADÍ ODBORNÍK - diskusné fórum čitateľov