Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2009

Radičová zrejme nebude kandidovať na volebného lídraPodpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová zrejme nebude kandidovať na post volebného lídra strany v júnových primárnych voľbách. Dnes to oznámila spoločne s Mikulášom Dzurindom viacerým ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová zrejme nebude kandidovať na post volebného lídra strany v júnových primárnych voľbách. Dnes to oznámila spoločne s Mikulášom Dzurindom viacerým funkcionárom strany, ktorí túto informáciu potvrdili agentúre SITA. Radičovej budú hľadať v strane adekvátne postavenie, aby využila potenciál z volieb.


Pre médiá sa Radičová ani Dzurinda k tejto téme nechceli vyjadriť. „Neriešim tieto otázky cez médiá. Prezídium je v stredu, po prezídiu vás budem podrobne informovať,“ uviedla Radičová. Podľa nej nie je korektné túto otázku riešiť cez médiá. Práve pred médiami však po rokovaní prezídia 7. apríla povedala, že "ak príde podnet od členov alebo regionálnych zväzov, pôjdem do súťaže. Som pripravená."Radičová uviedla, že by zvažovala odchod z politiky, ale je v tom veľa „ak“. „Je to podmienka môjho postavenia v SDKÚ-DS. Tým ako SDKÚ-DS zhodnotí a vyhodnotí potenciál z volieb. Je to podmienka priebehu ďalších rozhovorov,“ dodala.

Dzurinda novinárom povedal, že k vnútrostraníckym veciam sa vyjadruje, keď je to potrebné a aktuálne. „Nepovažujem za zdravé, ani za prospešné, aby som sa každú chvíľu k týmto veciam vyjadroval,“ skonštatoval. Líder SDKÚ-DS by bol nesmierne šťastný a urobí všetko pre to, aby vrcholový tím strany kráčal ďalej. „U nás nikdy nevládli bossovia, ani diktátori. My sme tím. Vždy som sa cítil ako prvý, ale medzi rovnocennými. Na tímovosti mi nesmierne záleží,“ vyhlásil. Zároveň dodal, že urobí všetko preto, aby Radičová mohla uplatniť svoj talent v politike.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda už oznámil, že využije právo predsedu strany a bude automaticky kandidovať na lídra v primárnych voľbách do budúcoročných parlamentných volieb. Na primárnych voľbách sa môže okrem neho zúčastniť ten člen SDKÚ-DS, ktorého navrhne minimálne jeden regionálny zväz alebo 300 členov strany. O vypísaní primárok na jún rozhodne prezídium v stredu.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lajčák chce pri formovaní diplomacie počuť názor MVO
<< predchádzajúci článok
Stavebná produkcia EÚ vo februári poklesla o 11,2 %