Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. septembra 2020

Rádio Slovensko spustilo nový koncept ranného vysielaniaSo zmenou vo vysielaní došlo aj k úpravám vysielacích priestorov v budove Slovenského rozhlasu.Zdieľať
Rádio Slovensko spustilo nový koncept ranného vysielania

Rádio Slovensko pripravilo pre svojich poslucháčov od pondelka novú podobu relácie Dobré ráno, Slovensko. Čakajú ich zmeny, ktoré majú priniesť viac interaktivity a dynamiky.


Ranné vysielanie Rádia Slovensko štartuje od 4.30 h do 6.00 h Budíček Rádia Slovensko, ktorý striedavo moderujú Ivana Ilgová a Juraj Šimko. V čase od 6.00 do 9.00 h sa poslucháči môžu tešiť na reláciu Dobré ráno, Slovensko s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom. Dlhoročný moderátor ranného vysielania Roman Bomboš sa v rozhlasovom éteri bude objavovať popoludní.

Vynovený formát je zložený z informačných a hudobných blokov, ktoré sa prelínajú so spravodajstvom, informáciami o doprave, počasí a aktuálnych udalostiach. "Ťažisko nového konceptu ranného vysielania bude postavené na silných moderátoroch, mapovaní dynamického vývoja života u nás a priamej interakcii s poslucháčmi prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho budeme pravidelne prinášať aj živé vystúpenia slovenských interpretov a rozhovory so zaujímavými hosťami," uviedol Milan Urbaník, intendant Rádia Slovensko.

So zmenou vo vysielaní došlo aj k úpravám vysielacích priestorov v budove Slovenského rozhlasu. Nové priestory na vysielanie a prípravu programu Rádia Slovensko pozostávajú z troch sektorov. Prvý je určený na celodenné prúdové vysielanie, druhý na vysielanie spravodajských relácií a diskusií. „Novinkou je priestor na vysielanie s väčším počtom hostí, predovšetkým hudobných skupín, ale aj predvolebných debát," doplnil Urbaník.

Podľa verejnoprávneho rozhlasu sú štúdiá vybavené najmodernejšou technológiou Audio Over IP a poskytujú maximálny komfort a variabilitu pri rôznych typoch vysielania. "Pozitívom umiestnenia nového štúdia na 9. poschodí obrátenej pyramídy je v neposlednom rade aj zjednodušenie prístupu pre redaktorov a moderátorov, ktorí majú svoje pracoviská v jeho blízkosti," poznamenal programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

Nové štúdio vzniklo v priestoroch bývalej fonotéky a práce na jeho vybudovaní trvali necelý rok.

"V RTVS sa snažíme o obsahovo aj technologicky moderné televízne a rozhlasové vysielanie, čo si vyžaduje aj investície do rekonštrukcie a modernizácie vysielacích priestorov ako v Mlynskej doline, tak i v obrátenej pyramíde Slovenského rozhlasu," komentoval zmeny generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, ktorý verí, že vynovené vysielacie priestory prinesú radosť 'rozhlasákom', a kvalitatívne sa odrazia aj v samotnom vysielaní.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laboratóriá zistili príčinu záhadného úhynu slonov v Botswane, zabili ich sinice
<< predchádzajúci článok
Ktoré seriály získali hlavné ceny Emmy?

Rádio Slovensko spustilo nový koncept ranného vysielania - diskusné fórum čitateľov