19. marca 2012

Rafael Nadal získal v Indian Wells titul vo štvorhre

Španielska dvojica Marc López, Rafael Nadal po dvoch rokoch opäť zvíťazila vo finále štvorhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells. ...

rafael nadal INDIAN WELLS 19. marca (WEBNOVINY) - Španielska dvojica Marc López, Rafael Nadal po dvoch rokoch opäť zvíťazila vo finále štvorhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells.

Desiatky pavúka si poradili s Američanmi Johnom Isnerom a Samom Querrym 6:2, 7:6 (3) za 84 minút.

Nadal si tak vylepšil dojem z účinkovania na podujatí, v semifinále dvojhry ho totiž zastavil neskorší víťaz Roger Federer.

Švajčiar si vo finále poradil s Johnom Isnerom, domáci hráč sa teda prebojoval do oboch finále, no neuspel ani raz.

"Na tento turnaj sa vždy veľmi teším, cítim sa tu dobre a zvykne sa mi aj dariť," povedal miestny dvojnásobný šampión v dvojhre a po nedeli už aj vo štvorhre Nadal a dodal: "Som spokojný, rozlúčiť sa s víťazstvom je skvelé. Nevadí, že ide o štvorhru a nie dvojhru, cítim, že hrám dobre."

López a Nadal získali do príslušného rebríčka 1000 bodov a rozdelia si spoločný šek 241 000 amerických dolárov.

Štvorhra - finále:
Marc López, Rafael Nadal (Šp.-10) - John Isner, Sam Querrey (USA) 6:2, 7:6 (3) za 84 minút