10. júla 2010

Rajevac o Suárezovi: Podvodník, nie hrdina

Srbský tréner ghanskej futbalovej reprezentácie Milovan Rajevac je stále nahnevaný na uruguajského útočníka Luisa Suáreza, ktorý v poslednej minúte predĺženia štvrťfinále ...

suarez Foto: SITA/AP

SOFIA 10. júla (WEBNOVINY) - Srbský tréner ghanskej futbalovej reprezentácie Milovan Rajevac je stále nahnevaný na uruguajského útočníka Luisa Suáreza, ktorý v poslednej minúte predĺženia štvrťfinále "volejbalovým zákrokom" zabránil jasnému víťaznému gólu v podaní Johna Mensaha. "Sú ľudia, ktorí Suáreza označujú za hrdinu a on si teraz pyšne chodí po svete. Ja sa pýtam, kde majú rozum. Nie je hrdinom, je to len obyčajný podvodník. Aká božia ruka? Bola to ruka diabla," povedal Rajevac podľa sobotňajšieho vydania bulharského športového denníka Meridian Match stále s hnevom už týždeň po zápase na johannesburskom Soccer City.

Ghančania síce mali k dispozíciu penaltu, Suárez dostal od portugalského rozhodcu Olegaria Bequerencu červenú kartu, no Asamoah Gyan trafil loptu iba do brvna. Následne na strely zo značky pokutového kopu zvíťazili Juhoameričania 4:2. Ghana sa aj napriek tejto prehre stala najúspešnejšou africkou krajinou, Urugauj to dotiahol až na duel o tretie miesto, keď v semifinále nestačil na Holandsko.

"FIFA by mala zmeniť pravidlo, aby sa predchádzalo takýmto podvodom. Rozhodcovia by mali uznať technický gól a nie prisúdiť penaltu, keď hráč chytí loptu rukou na čiare. Myslím si, že sme mali potrebnú kvalitu na to, aby sme prešli až do finále a na svete by bolo obrovské prekvapenie - majster sveta z Afriky. Všetko sa však zničilo po tom, ako Gyan minul. Fakt, že sme takýmto spôsobom prišli o šancu, je veľmi bolestivý," doplnil Rajevac, ktorý chce pokračovať vo svojej funkcii, a tak ho čakajú rokovania o predĺžení kontraktu s Ghanskou futbalovou federáciou.