Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. apríla 2010

Raketoplán Discovery sa odpojil od ISSRaketoplán Discovery sa dnes o 14:52 stredoeurópskeho letného času (SELČ) odpojil od Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). Sedemčlenná posádka raketoplánu sa v sobotu ráno ...Zdieľať
discovery Foto: SITA/AP


BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) - Raketoplán Discovery sa dnes o 14:52 stredoeurópskeho letného času (SELČ) odpojil od Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). Sedemčlenná posádka raketoplánu sa v sobotu ráno rozlúčila so šiestimi obyvateľmi ISS, pričom veliteľ raketoplánu Alan Poindexter poďakoval priateľom z ISS za ich pohostinnosť. Potom zavreli poklopy a začali sa pripravovať na odpojenie. Posádka raketoplánu, ktorú tvoria štyria astronauti (Alan Poindexter, Jim Dutton, Rick Mastracchio a Clay Anderson) a tri astronautky, konkrétne Dottie Metcalf-Lindenburger, Stephanie Wilson a Naoko Yamazaki, strávila na ISS desať dní.

Raketoplán Discovery odštartoval z mysu Canaveral v pondelok 5. apríla o 6:21 miestneho času (12:21 SELČ). Primárnou úlohou Discovery bolo dopraviť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) osem ton materiálu vrátane rezervných lôžok pre astronautov, veľkého množstva amoniaku na chladenie či siedmich stojanov s pripravenými vedeckými experimentmi v talianskom module Leonardo. Pristátie raketoplánu je naplánované na pondelok 19. apríla o 8:48 Východného letného času EDT (14:48 SELČ) v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Domáce dokumentárne filmy sa predstavia v súťaži Cinematik
<< predchádzajúci článok
V Prahe dnes rozdajú hudobné ceny Anděl