Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2023

Raketový útok na ukrajinské mesto Pavlohrad neprežil civilista, ďalších osem utrpelo zranenia (foto)Jeden civilista zomrel a ďalších osem utrpelo zranenia pri piatkovom ruskom raketovom útoku na ukrajinské mesto Pavlohrad v Dnipropetrovskej oblasti.Zdieľať
8.12.2023 (SITA.sk) - Jeden civilista zomrel a ďalších osem utrpelo zranenia pri piatkovom ruskom raketovom útoku na ukrajinské mesto Pavlohrad v Dnipropetrovskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa gubernátora oblasti Serhija Lysaka zranení sú muži vo veku od 32 do 66 rokov. Dvaja z nich sa zotavujú doma, ostatní sú v nemocnici, povedal Lysak. Dvaja z hospitalizovaných sú údajne vo vážnom stave. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Materiálne škody útok spôsobil v meste Pavlohrad, ale aj v obciach Ternivka, Jurijivka a Mežyrič. Poškodených je približne 20 obytných domov, škola, elektrické vedenie a deväť ďalších budov, dodal gubernátor.

Mesto Pavlohrad, ktoré má približne 100-tisíc obyvateľov, leží zhruba 150 kilometrov západne od frontovej línie.
Zdroj: SITA.sk - Raketový útok na ukrajinské mesto Pavlohrad neprežil civilista, ďalších osem utrpelo zranenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci zatkli obyvateľa Odesy, Rusov informoval o obrannej a energetickej infraštruktúre
<< predchádzajúci článok
Čaputová sa podľa Fica rozhodla chrániť za každú cenu Lipšica, s jedným vyhlásením však súhlasí (video)